Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Łęka Opatowska: Wyróżnienia i bieżące sprawy

Od wręczenia listów gratulacyjnych dla najlepszych uczniów rozpoczęła się XIII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska, w dniu 29 września br.

Wyróżnienia wójta gminy w tym roku otrzymali: Joanna Barton, Roksana Rachel, Jan Jeziorny. Młodzież otrzymała również bony upominkowe, które zrealizują według własnych potrzeb. Gratulacje oraz nagrodę otrzymała również Katarzyna Moś, która osiągnęła tytuł Wicemistrzyni Polski w rzucie dyskiem.

Wręczenia nagród dla najlepszych uczniów gminy Łęka Opatowska Wręczenia nagród dla najlepszych uczniów gminy Łęka Opatowska Wręczenia nagród dla najlepszych uczniów gminy Łęka Opatowska Wręczenia nagród dla najlepszych uczniów gminy Łęka Opatowska

W dalszej części porządku obrad radni zajęli się podjęciem uchwał, jakie zaplanowano na to spotkanie. Przyjęto jednogłośnie zmiany w uchwale budżetowej gminy na 2015 r. Zmiany te związane były przede wszystkim z otrzymanymi dotacjami od Wojewody Wielkopolskiego oraz ustaleniami związanymi z funduszem sołeckim na 2016 r. oraz zmianami w tym funduszu dotyczącymi bieżącego roku. Podczas posiedzenia radni podjęli również uchwałę określającą nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Łęka Opatowska, którym został wybrany mjr Stanisław Jeziorny. Tytuł honorowego obywatela jest największym wyrazem uznania oraz wyróżnienia za zasługi na rzecz gminnej społeczności. Stanisław Jeziorny jest mieszkańcem gminy Łęka Opatowska od urodzenia, a za czyny dokonane w czasie II wojny światowej oraz krzewienie wiedzy historycznej zasługuje na takie wyróżnienie. Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Łęka Opatowska, zostanie nadany podczas najbliższej gminnej uroczystości.
W tym dniu podjęto również uchwałę o zwolnieniu z obowiązku zbycia nieruchomości w drodze przetargu.

sesja-gmina-leka-opatowska5 sesja-gmina-leka-opatowska4

Podczas wtorkowej sesji radni w Łęce Opatowskiej dyskutowali również nad sprawą niedokończonego chodnika na ul. Brukowej w Łęce Opatowskiej. Jak zaznaczył Wiceprzewodniczący Rady Leszek Zalewski jest to sprawa, która bulwersuje mieszkańców tej miejscowości. Okazuje się bowiem, że środki, które gmina przekazała do Powiatu zostały już wykorzystane, a dalsza część budowy z powodu braku pieniędzy zostanie zrealizowana w przyszłym roku.
Sprawa jaka również mocno poruszyła radnych to budowa „Schetynówki” na odcinku Opatów- Trzebień – Biadaszki, w sprawie której Gmina Łęka Opatowska podpisała ze Starostwem Powiatowym porozumienie intencyjne. Budowy drogi ma pochłonąć ok 12 mln zł. Jak podkreślił radny powiatowy Marek Kowalski, przez wiele lat ta inwestycja była przesuwana na drugi plan. Tym razem radni mają również wiele wątpliwości co do realizacji tego zadania. Nie zgadzają się również na rozpoczęcie prac od odcinka Świba – Donaborów, co mogłoby jeszcze przedłużyć prace w gminie Łęka Opatowska, a co gorsza nie starczy środków na budowę dalszego etapu drogi pomimo zainwestowanych przez gminę pieniędzy. Radni nie chcą dłużej czekać, ponieważ droga na odcinku Opatów – Trzebień – Biadaszki, jest w opłakanym stanie, a przedłużanie terminów realizacji może spowodować jeszcze większe pogorszenie stanu nawierzchni. Jak podsumował wójt Adam Kopis My deklarujemy gotowość otwarcia na współpracę na tym odcinku drogi. Rozumiem, że wszyscy zmierzamy w w jednym kierunku, więc tego się trzymajmy i oby za tydzień czy dwa mógłbym poprosić Pana przewodniczącego o zwołanie sesji, abyśmy mogli siąść do rozmów związanych z przyszłością tego odcinka drogi – powiedział wójt.

XIII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska XIII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kino za Rogiem - październik
Październik z Kinem za Rogiem

Repertuar Kina za Rogiem na październik.  

Zamknij