Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Obchody Dnia Papieskiego w Laskach

Każdego roku w miesiącu październiku w Zespole Szkół w Laskach uczniowie wraz z nauczycielami podejmują szereg działań upamiętniających postać Patrona, Świętego Jana Pawła II.

Tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego przyświecało hasło: „Jan Paweł II- Patron Rodziny”.
8 października 23 uczniów z klas VI SP oraz I-III Gimnazjum wraz z opiekunami: Ryszardem Maciejem, Moniką Bartkowiak, Ewą Mikołajczyk, Renatą Marczak oraz pocztem sztandarowym w składzie: Katarzyna Białek, Aurelia Gąszczak, Mikołaj Smyrek, Karol Władek wzięło udział w XV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Dzien-paieski-laski0

Jasnogórskie spotkanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia sprawowana przez księdza Biskupa Henryka Tomasika. Wspólnie z młodzieżą z całej Polski uczniowie z Lasek dziękowali za pontyfikat Jana Pawła II oraz modlili się za Ojczyznę i śpiewali pieśni papieskie. Zaszczytem było znaleźć się wśród 500 pocztów sztandarowych, które powiewały na wałach jasnogórskich. Była to niezwykła okazja do przeżycia rodzinnego spotkania w tak licznej wspólnocie. Do domu uczniowie przywieźli moc duchowych wrażeń oraz znaczki i różańce dla swoich bliskich.
9 października wspólnie z Fundacją” Dzieło Nowego Tysiąclecia” została przygotowana i przeprowadzona w szkole kwesta na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin w myśl słów Patrona; „ Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” W skład wolontariuszy weszli uczniowie: Kajetan Parzonka, Michał Stanisławski, Dominika Smyrek, Milena Wojdyga, Anna Parzonka, Julia Waloszczyk, Martyna Hojeńska, Roman Fabian. Uczniowie kwestowali pod opieką nauczycieli:  Bożeny Jokiel oraz Wiesławy Maciej. 

Dzien-paieski-laski2

20 października odbył się apel upamiętniający 37 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Klasa IV SP pod opieką wychowawczyni Doroty Cłapy przypomniała życiorys Świętego Jana Pawła II w postaci wierszowanych rymowanek. Młodsi i starsi uczniowie z uwagą wysłuchali wspomnień o patronie swojej szkoły. W nastroju zadumy i refleksji został zaśpiewany hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, a w kąciku patrona zapłonęły znicze. 

Dzien-paieski-laski1

Dzien-paieski-laski3

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
retro
Sukces tancerzy z RETRO

Dnia 18 października 2015 r w Kluczborku odbył się IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Jerzego Mierzwy . Wzięły...

Zamknij