Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nowy sprzęt dla świetlic szkolnych w Gminie Trzcinica

Zgodnie z decyzją Ministra Finansów w związku z pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem Gminy Trzcinica dotyczącym doposażenia świetlic szkolnych w obu zespołach szkół przekazano kwotę 14 500 złotych.Środki powyższe pochodzą z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Zespół Szkół w Laskach i Zespół Szkół w Trzcinicy dokonały zakupu w postaci krzeseł, stołów, gier planszowych i zręcznościowych oraz sprzętu sportowego, który posłużył do wyposażenia świetlic w obu zespołach szkół. Zakup nowego wyposażenia umożliwi prowadzenie różnorodnych zajęć świetlicowych dla uczniów w różnym wieku. Natomiast zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu sportowego pozwoli na wzbogacenie zajęć dzięki czemu uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i umiejętności.

Jak podsumowuje Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: zakup sprzętu i wyposażenia to kolejny wspólny projekt Urzędu Gminy, Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy, który umożliwił poprawę bazy dydaktycznej i sportowej. Poprzednio dotyczyło to wyposażenia oddziałów przedszkolnych w każdym z obu przedszkoli Naszej Gminy w ramach projektu „Przedszkole Marzeń”. Natomiast w chwili obecnej rozpoczęliśmy prace nad pozyskaniem środków na wyposażenie obu zespołów szkół w nowoczesne pracownie do języka obcego w postaci 24 stanowisk uczniowskich w każdej szkole. Każde stanowisko to stolik wraz z krzesłem, ponadto słuchawki, mikrofony oraz głośniki w zabudowie. Zakupione zostanie także wyposażenie dla nauczycieli i specjalistyczne oprogramowanie w tym trener wymowy. Wartość każdej pracowni to około 21 000 złotych.

Wyposażenie świetlicy w szkole w Laskach

Wyposażenie świetlicy w ZS w Laskach.

Wyposażenie świetlicy w szkole w Trzcinicy

Wyposażenie świetlicy w ZS w Trzcinicy.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wystawa plenerowa - Kępno
Wernisaż wystawy poplenerowej Kępno 2014

Muzeum Ziemi Kępińskiej im T.P. Potworowskiego zaprasza na wystawę prac powstałych w trakcie XXV Pleneru Malarskiego Kępno 2014, której otwarcie...

Zamknij