Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nowy pojazd dla OSP Trębaczów

We wtorek 22 lipca wczesnym rankiem grupa strażaków z OSP Trębaczów wspólnie z Weroniką Urbańską, Zastępcą Wójta Gminy Perzów, udała się do Kamienicy Polskiej po odbiór samochodu strażackiego.

Jego zakup to kolejny etap doposażania jednostek OSP z terenu gminy Perzów w zmodernizowany odpowiadający standardom ich działalności sprzęt pożarniczy. Warto nadmienić że zakup pojazdu finansowany jest w całości ze środków budżetu gminy Perzów.
W ciągu ostatnich trzech lat jest to już trzeci pojazd o jaki wzbogaciły się jednostki OSP. Wcześniej zakupiono pojazdy dla OSP Turkowy i OSP Domasłów.
Zakup pojazdu dla OSP Trębaczów to efekt starań druhów z Trębaczowa, którzy wielokrotnie wnioskowali o zakup pojazdu na potrzeby ich jednostki. Ostatecznie w ramach budżetu gminy na rok 2014 udało się zagwarantować środki na realizację tej konkretnej inwestycji. Wczesną wiosną rozpisano przetarg, w efekcie którego 7 kwietnia br. w Urzędzie Gminy w Perzowie podpisano umowę na zakup pojazdu strażackiego na potrzeby OSP w Trębaczowie. Dostawcą zgodnie z przeprowadzoną procedurą przetargową jest firma „BONEX” Mirosława Nowowiejskiego z Kamienicy Polskiej, wartość zakupionego pojazdu wynosi 320.000,00 złotych. 

Nowy pojazd dla OSP Trębaczów

Na wieść o tym, że zakupiony samochód pożarniczy zbliża się do granic Trębaczowa, mieszkańcy sołectwa wyszli na drogę prowadzącą do wsi, gdzie oczekiwali jego przyjazdu. Na czele grupy oczekującej stanęli druhowie z OSP Trębaczów oraz sołtysi: wsi Trębaczów – Cyryla Pietrus i Zbyczyny – Danuta Gosek.
osp_trebaczow2 osp_trebaczow3
Opracowano na podstawie materiałów Gminy Perzów.
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Happy Bus
Czas zabawy z Happy Busem

Po raz drugi z kolei do Bralina zawitał Happy Bus wraz z wolontariuszami z różnych, odległych miejsc na świecie. Czwarty...

Zamknij