Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Niezwykły koncert na Muratorze

W niedzielę 25 stycznia 2015 r. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Muratorze w Baranowie odbył się niecodzienny Koncert Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego.

W wydarzeniu tym uczestniczyła Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, która bardzo wspiera działania studentów UTW.

Koncert kępińskiego Chóru UTW uświetnił poranną mszę świętą, odbywającą się w kościele o godz. 9.00. Artyści zostali przywitani przez zgromadzoną publiczność gromkimi brawami a następnie pod dyrekcją Ewy Olek wykonali tradycyjne, polskie kolędy. Przybyli artyści włożyli wiele trudu w przygotowanie występu co przełożyło się na wysoką jakość wykonania i podziw wszystkich zgromadzonych. Koncert był nie tylko wyjątkowym wydarzeniem ale dużą przyjemnością dla chórzystów-seniorów.

Koncert Chóry UTW PK na Muratorze

Warto nadmienić, że jedną z sekcji funkcjonujących w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego jest właśnie chór. Kilkunastu studentów-seniorów rozwija swoje umiejętności, dobrze się przy tym bawiąc, pod okiem dyrygenta chóru Ewy Olek. Do tej pory chórzyści uświetniali wewnętrzne imprezy odbywające się na UTW. Wystąpili też podczas Artystycznych Spotkań Seniorów odbywających się w ramach Dni Kępna. W minioną niedzielę odważyli się zaśpiewać również dla szerszego gremium. Podczas odbywającej się w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Muratorze w Baranowie mszy świętej wykonali kilka kolęd. Wyśpiewane z sercem ale i wielkim kunsztem kolędy spodobały się nie tylko wiernym ale również proboszczowi, ks. Dariuszowi Woźniakowi.

Koncert Chóry UTW PK na Muratorze

Źródło: www.powiatkepno.pl/aktualnosci

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zebranie z dyrektorami szkół w Rychtalu
Ustalono plan zajęć na ferie w Rychtalu

Dnia 26 stycznia 2015 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Rychtal odbyło się spotkanie Wójta Gminy z dyrektorami placówek oświatowych...

Zamknij