Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nietrzeźwi w upalne dni

Dwóch nietrzeźwych mieszkańców regionu, leżących na ulicach Kępna, wymagało pomocy policji i Pogotowia Ratunkowego.

W upalny piątkowy wieczór, 24 czerwca br., kępińscy policjanci prowadzi liczne interwencje wobec osób nietrzeźwych. Około godziny 22.30, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w okolicach kościoła przy ul. Poznańskiej. Policjanci we wskazanym miejscu zastali 54-latka Kępna. Kontakt z mężczyzną był utrudniony, miał problemy z poruszaniem się i wysławianiem, wyraźnie czuć było od niego alkohol. Po udzieleniu pomocy medycznej i zbadania 54-latka, trafił on w ręce rodziny. Kolejne wezwanie o podobnym charakterze miało miejsce godzinę później. Na ulicy Krętej w Kępnie, przechodzący mężczyzna zauważył leżącego mężczyznę. Był to 51-latek z Kępna. Mężczyzna uskarżał się na silny ból brzucha, dlatego konieczne było wezwanie karetki Pogotowia Ratunkowego, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Od 51-latka wyraźnie czuć było jednak woń alkoholu, a złe samopoczucie nie przeszkadzało mu w używaniu słów wulgarnych, obrażaniu pomagających mu funkcjonariuszy. Kiedy mężczyzna wytrzeźwieje i poczuje się lepiej, zostanie ukarany mandatem karnym.

Kolejnego nietrzeźwego, tuż po północy ujawniono w okolicach ul. Solidarności. Mężczyzna był pijany i próbował poruszać się rowerem. Niestety, nie utrzymał równowagi i upadł na chodnik.

Wysokie temperatury są bardzo niebezpieczne dla osób starszych i przewlekle chorych. Dlatego pomagajmy, gdy tylko widzimy, że w miejscu publicznym ktoś źle się czuje. Bez względu na stan trzeźwości konieczne jest udzielenie takiej osobie pierwszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować życie.

Opracowano na podstawie materiałów KPP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
kepno-henczyca-szynobusy-1
Szynobusy relacji Wrocław – Wieluń ?

21 czerwca poseł Bożena Henczyca oraz burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył wraz z przedstawicielami trzech województw poinformowali o planach uruchomienia szynobusów...

Zamknij