Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nauczyciele języków na szkoleniu w Londynie

Języki obce są „oknem na świat”. Dzięki nim świat stoi przed nami otworem, mamy dostęp do nowej wiedzy, zwiększamy poziom naszej tolerancji i pewności siebie.

Nauka języków obcych powoduje otwieranie się na innych ludzi – dzięki temu możliwy jest dialog i budowanie wzajemnego szacunku, zrozumienie i akceptowanie różnic językowych oraz kulturowych. Dlatego właśnie nauczyciele ZSP NR 1 w Kępnie wzięli udział w szkoleniach językowych i metodyczno-językowych w Londynie od 07 – 18.08.2017 roku w ramach programu Erasmus plus – Akcja !- Mobilność Kadry Edukacji Szkoły. Dwie nauczycielki języka angielskiego: Ewa Kowalczyk-Mikołowska i Ewa Kijak-Dacko szkoliły się na kursie metodyczno-językowym prowadzonym  przez Williama Marrowa – świetnego nauczyciela pełnego  pasji i ciekawych pomysłów. Zajęcia prowadzone były w grupie międzynarodowe  liczącej  12 nauczycieli, którzy pochodzili z Austrii, Niemiec, Turcji,  Rumunii, Japonii , Chin i Polski. Trzech pozostałych nauczycieli: Bogumiła Słowikowska, Iwona Idzikowska oraz Grzegorz Mikołowski wzięli udział w kursie języka angielskiego, dzięki któremu podnieśli swoje kompetencje językowe. Grupa liczyła 13 nauczycieli, którzy pochodzili z Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Hong-Kongu i Polski. Podstawowym efektem zrealizowanego projektu było pogłębienie praktycznej znajomości języka angielskiego oraz płynności w mówieniu, a także poznanie nowoczesnych metod nauczania języka angielskiego.

Wyjazd do Londynu - nauczyciele ZSP NR 1 w Kępnie
Uczestnictwo w zagranicznych kursach dało również możliwość spotkania nauczycieli z innych krajów i wymiany doświadczeń zawodowych z nimi, dyskusji o ich systemach edukacji, problemach i stosowanych rozwiązaniach. Dzięki temu nastąpiła wymiana najlepszych praktyk pedagogicznych, nawiązały się nowe kontakty zawodowe, wzrosły kompetencje społeczne i kulturowe. Dzięki mobilnościom, w których uczestniczyliśmy,  poszerzyliśmy horyzonty, zdobyliśmy nowe doświadczenia, poznaliśmy nowe kultury i nowych ludzi. Zawarcie nowych znajomości i wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów podniosło motywację do pracy nauczycieli. 
Pobyt w Londynie nie ograniczał się tylko do nauki. Wyjad na szkolenie połączony był także ze zwiedzaniem.
W samym Londynie nauczyciele zwiedzili: Pałac Buckingham , Muzeum Londyńskie, Muzeum Brytyjskie, Muzeum Wojny, Muzeum Nauki, Muzeum Historii Naturalnej, Madam Tausand’s i wiele innych. Podziwiali również Londyn z London Eye,  spacerowali nabrzeżem Tamizy i  mostem Tower. Podziwiali Londyn nocą. Mogli zobaczyć również uroczystą Zmianę Warty przed Pałacem Buckingham. W weekend wybrali się do Oxfordu, aby podziwiać jeden z najstarszych uniwersytetów, a także do Windsoru, aby zobaczyć letnią rezydencję królowej Wielkiej Brytanii.

Lądyn - nauczyciele ZSP Nr 1 w Kępnie
Kursy metodyczne-językowe dla nauczycieli języków obcych oraz językowe  dla pozostałych nauczycieli organizowane w ramach programu Erasmus plus  stwarzają wspaniałą okazję do odświeżenia swojej wiedzy, wzbogacenia słownictwa, pogłębienia sprawności językowych, poznania tradycji, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych. Udział w takich kursach był nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale i fantastyczną przygodą. Nie tylko w pełni spełnił wszystkie  oczekiwania nauczycieli, ale znacznie je przerósł. Zarówno zajęcia prowadzone w profesjonalny sposób, dobór zagadnień i niezwykle interesująca forma szkolenia pozwalają na doskonałą ocenę kursów.
Chcielibyśmy bardzo polecić wszystkim szkolenia za granicą ze względu na dobrą organizację i profesjonalny poziom zajęć. Cieszymy się, że kadra oświatowa ma obecnie możliwość podnoszenia kwalifikacji na tego typu kursach dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich i zachęcamy wszystkich do korzystania z nich. – zgodnie twierdzą nauczyciele ZSP Nr w Kępnie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://erasmusplus.org.pl.

1 4b 7 IMAG0504

Grzegorz Mikołowski

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
PUP: Aktualne oferty pracy

Pracownicy poszukiwani za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie BRANŻA HANDLOWA Zawód SPRZEDAWCA W RESTAURACJI – 1 osoba Wykształcenie zawodowe,...

Zamknij