Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Namiot dla Drużyny Harcerskiej

W ubiegłym roku w Gminie Trzcinica reaktywowano działalność harcerską.

Od 7 października 2017 roku rozpoczęła działalność Drużyna Harcerska, której zbiórka odbywała się w Zespole Szkół w Trzcinicy.
Działalność Drużyny bardzo się rozwija. Uczestniczy ona w spotkaniach, zlotach i rozgrywkach sprawnościowych. Prowadzone są zajęcia i szkolenia o różnorodnej tematyce, w tym terenoznawstwo, praca z busolą, kompasem, mapami i ogólna orientacja oraz udzielanie pierwszej pomocy.
Drużyna bierze czynny udział w rajdach oraz biwakach poza terenem Gminy Trzcinica. Dużą pomocą i ułatwieniem byłby zakup dwóch namiotów 6 – osobowych typu TIPI na potrzeby Drużyny. 17 września 2018 roku w Urzędzie Gminy w Trzcinicy odbyło się spotkanie na ten temat. Wójt Gminy Grzegorz Hadzik zadeklarował, że takie namioty zostaną zakupione i przekazane do użytkowania 77 WDH „The Hatches”.

harcerze namiot

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
ulotka przód1
Akademia Siatkówki PGE Skra Bełchatów w Kępnie

W najbliższy piątek obędzie się inauguracja programu szkoleniowego pn." ,,Akademia Siatkówki PGE Skra Bełchatów" w Kępnie, zaprasza Burmistrz Miasta i...

Zamknij