Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nagroda dla Gminy Kępno

Gmina Kępno została laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej „Ekojanosik – Zielona Wstęga Polski”.

Nagrodę przyznała Narodowa Rada Ekologiczna w kategorii samorząd dla gmin wiejsko-miejskich. Nagroda „EkoJanosik – Zielona wstęga Polski” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia związane z promocją działań ekologicznych i ochroną środowiska. Jedynie 80 samorządów spośród 2500 z całego kraju otrzymało ten zaszczytny tytuł.

W dniach 4-6 czerwca burmistrz Piotr Psikus uczestniczył w II Międzynarodowym Forum Energetyka i Środowisko ,,EKOZAKOPANE”. Podczas Forum burmistrz odebrał tytuł EKOJANOSIK za podjęte przez Gminę Kępno działania w zakresie poprawy jakości powietrza.

Ekojanosik (2) Ekojanosik (6)

- To nasza wspólna nagroda dla tych osób i instytucji z terenu Gminy Kępno, które podjęły konkretne działania edukacyjne, kontrolne, inwestycyjne mające na celu poprawę naszego środowiska – mówi burmistrz P. Psikus.

Przyznany tytuł jest sukcesem Gminy Kępno, ponieważ o nominację w konkursie nie mogły ubiegać się same samorządy. Kandydatury z terenu województwa, zgodnie z regulaminem, mogły zgłaszać wyłącznie instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska i krajowe korporacje samorządowe lub gospodarcze.

Nagroda „EkoJanosik – Zielona wstęga Polski” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia związane z promocją działań ekologicznych i ochroną środowiska. Szczególnie dotyczy przedsięwzięć ograniczających smog, zanieczyszczenie wód czy wprowadzanie ekologicznego transportu. Oceniana jest także edukacja mieszkańców i działania związane z promocja turystyki oraz rekreacji na świeżym powietrzu.

Ekojanosik (5) Ekojanosik (7)

Podczas forum wręczono „Ekojanosiki”, ale również odbyła się konferencja, na której omawiane były zagadnienia dotyczące m.in. poboru próbek z domów prywatnych i zakładów pracy pozostających po procesie spalania w piecach. Zaprezentowany został dron-laboratorium do pomiaru emisji zanieczyszczeń z kominów. Ponadto zaprezentowano pierwszy polski samochód elektryczny dla logistyki (został zakupiony przez firmę prowadzącą działalność w powiecie kępińskim) oraz elektryczne rowery miejskie. Omówiona została nowa ustawa o elektromobilności i obowiązki z niej wynikające dla administracji. Doradca premiera M. Morawieckiego mówił o działaniach rządu w zakresie poprawy jakości powietrza. W forum uczestniczył również Minister Inwestycji i Rozwoju J. Kwieciński.

Ekojanosik (1) Ekojanosik (3) Ekojanosik (4) Ekojanosik (8) Ekojanosik (9)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
otwarcie-nivea-olszowa15
Olszowa: Uroczyste otwarcie Podwórka „NIVEA”

W sobotnie popołudnie 9 czerwca w Olszowie odbyło się uroczyste otwarcie "Podwórka Talentów NIVEA". Inicjatorem całego przedsięwzięcia był sołtys Olszowy...

Zamknij