Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nadzwyczajna sesja w Baranowie

2 grudnia radni w Baranowie zebrali się na nadzwyczajnej sesji, aby dokonać wyboru nowego przewodniczącego rady gminy.

W czwartek minął dokładnie miesiąc kiedy Andrzej Stodolski został odwołany ze swojej funkcji. Podczas obrad radni wystawili dwóch kandydatów na nowego przewodniczącego: Krystynę Lipską oraz Marka Majczyka. Podczas tajnego głosowania wszyscy radni byli zgodni oddając swój głos na Krystynę Lipską. Nowa przewodnicząca rady podziękowała wszystkim za zaufanie jednocześnie zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby praca rady przebiegała dobrze oraz w zgodnej atmosferze.

nadzwyczajna-sesja-baranow5 nadzwyczajna-sesja-baranow6

Taborski nadal radnym

Podczas tej nadzwyczajnej sesji przewidziano jeszcze jeden punkt, którym było stwierdzenie wygaśnięcia mandatu radnego Romana Taborskiego. Przypomnijmy, z wnioskiem o odwołanie radnego zwróciła się Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska – Siwek z powodu: (jak czytamy w uzasadnieniu) naruszenia ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych funkcji lub działalności tj. wykorzystaniem mienia komunalnego do prowadzenia działalności gospodarczej w postaci własnego gospodarstwa rolnego.

nadzwyczajna-sesja-baranow7 nadzwyczajna-sesja-baranow8

Przed przystąpieniem do głosowania nad daną sprawą radny wyjaśnił: Zarzuca mi się, że prowadzę działalność na mieniu komunalnym gminy. Ja nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej, a podpieram się ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, która wyraźnie precyzuje co jest działalnością gospodarczą. Artykuł 3 tej ustawy wyraźnie mówi, że przepisy ustawy nie stosuje się do działalności wytwórczej w zakresie upraw rolnych oraz chowu i hodowli zwierząt itp. … uważam, że nie złamałem prawa.

nadzwyczajna-sesja-baranow3 nadzwyczajna-sesja-baranow4
Z głosowania zrezygnował radny Franciszek Łęgocki. Nie wezmę udziału w głosowaniu z tego względu, że nie ja stawiałem krzyżyk przy nazwisku Roman Taborski. Od tego są wyborcy, którzy mu zaufali, uwierzyli i czegoś od niego oczekują – wyjaśnił radny.

Roman Taborski zwrócił uwagę na jeszcze jeden dość istotny fakt:  W poprzedniej kadencji byli też radni, którzy mieli umowy cywilno – prawne i Pani wójt to tolerowała…. Umowa była podpisana 20 maja i Pani wójt dobrze o tym wiedziała. Wtedy sytuacja była trochę inna. To była próba zamiany radnego, konkretnie chodzi mi o Panią Urbańską. Pani wójt powiedziała, ze chciałaby mnie widzieć w gronie swoich radnych. Powiedziałem, że jestem radnym niezrzeszonym i odmówiłem. Powtarzam, że jestem radnym niezrzeszonym i nie będę wchodził w jakieś układy.

W rezultacie uchwała o wygaśnięciu mandatu radnego nie została podjęta ponieważ większość radnych wstrzymała się od głosu.

nadzwyczajna-sesja-baranow11 nadzwyczajna-sesja-baranow10 nadzwyczajna-sesja-baranow9 nadzwyczajna-sesja-baranow2

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kino za Rogiem - grudzień
Nowy repertuar Kina za Rogiem

Kępiński Ośrodek Kultury zaprasza na nowy repertuar Kina za Rogiem.

Zamknij