Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nadzieje Kępna 2017

22 czerwca 22 najwybitniejszych absolwentów gimnazjów z gminy Kępno otrzymało tytuły „Nadzieje Kępna”. XVI edycja uroczystej gali odbyła się tradycyjnie w hali KOSiR.

nadzieje-kepna-39Uczniów do tego  wyjątkowego tytułu typowali dyrektorzy gimnazjów po konsultacjach z wychowawcami klas. Kryteria są co roku bardzo wyśrubowane. Wszystkich wyróżnionych łączą (poza średnią ocen powyżej 5,00) wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe oraz aktywna działalność na rzecz społeczności szkolnej a także poza nią.

Burmistrz MiG Kępno Piotr Psikus oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kępnie Andrzej Stachowiak złożyli wszystkim wyróżnionym serdeczne gratulacje oraz życzenia wielu sukcesów na kolejne lata. Gratulacje i podziękowania skierowane były także do nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców i dziadków wyróżnionej młodzieży.

Jesteście naszymi brylantami, wśród uczących się dzisiaj w gminie Kępno, wchodzącej na szeroki świat, by kontynuować swoją edukację młodzieżą. Nadzieją Kępna w chwili ukończenia gimnazjum zostaje wybitny zarówno pod względem wiedzy, jak i osobowości uczeń. W gronie wyróżnionych są finaliści olimpiad przedmiotowych, sportowcy a także społecznicy. To wytrwałość w dążeniu do określonych celów sprowadziła Was, ale także Waszych rodziców i opiekunów na to dzisiejsze spotkanie – mówił Piotr Psikus.

nadzieje-kepna-8Z pośród wszystkich wyróżnionych uczniów w tym roku jeden odznacza się wręcz niesamowitymi zdolnościami w wielu dziedzinach. Tomasz Tomalik to uczeń wybitny, na tle swoich rówieśników. Jego wszystkich osiągnięć nie sposób wymienić, ale najważniejsze sukcesy zaprezentowała na gali  Małgorzata Frala-Kędzior, naczelnik Wydziału Oświaty UMiG w Kępnie.

Nadzieje Kępna 2017:
Gimnazjum nr 1 w Kępnie
1. Katarzyna Ciurys
2. Julita Gwóźdź
3. Michalina Jeziorna
4. Patryk Stępień
5. Julia Wolna
6. Martyna Wrzalska
Gimnazjum nr 2 w Kępnie
1. Julia Kozica
2. Jacek Machowicz
3. Nikola Rak
4. Zuzanna Stankowiak
5. Tomasz Tomalik
6. Iga Tuz
7. Natalia Wiśniewska
8. Agnieszka Żurecka
Gimnazjum w Krążkowach
1. Laura Antoszków
2. Daria Głowiak
3. Weronika Kowalek
4. Julia Wiśniewska
Gimnazjum w Mikorzynie
1. Kinga Brylak
2. Agnieszka Ilska
3. Aleksandra Pachołek
4. Nikola Pruchnicka

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
duda
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi Kępno

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi Kępno w najbliższy poniedziałek, 26.06.2017r.. Spotkanie z mieszkańcami oraz wystąpienie prezydenta jest planowane o godz....

Zamknij