Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Młodzi strażacy rywalizowali w Biadaszkach

W niedzielę 13 września druhowie OSP w Biadaszkach zorganizowali marsz terenowy dla dzieci i młodzieży z drużyn pożarniczych z naszego powiatu.

Warto podkreślić, że projekt Powiatowego Marszu Terenowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Dąbrowa 2015” został pozytywnie oceniony przez Zarząd Powiatu Kępińskiego i uzyskał dofinansowanie ze środków Powiatu Kępińskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2015 roku przez organizacje pozarządowe i inne podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118 z późn. zm.).

Trasa rajdu o długości 6,5 kilometrów przebiegała duktami leśnymi oraz ścieżkami dookoła miejscowości Biadaszki.

powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (5) Powiatowy Marsz Terenowy MDP Dąbrowa 2015

Młodzi uczestnicy rajdu w punkcie zbiórki zostali poinformowani o zasadach rajdu, po czym po wybraniu w swoim gronie dowódcy grupy i nazwaniu jej ruszyli w trasę. Na trasie rajdu znajdowały się bazy tematyczne, do których za pomocą mapy z naniesionymi wskazówkami uczestnicy musieli bezbłędnie dotrzeć.

Każdej grupie towarzyszył druh „komisarz”, który nadzorował przestrzeganie regulaminu rajdu oraz odpowiedzialny był za bezpieczeństwo przynależnej mu grupy młodzieży.

Na trasie usytuowano sześć baz tematycznych: Musztra, Przyroda, Historia Powiatu, Wiedza pożarnicza, Survival, Pierwsza pomoc.

powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (7) powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (10)

Uczestnicy marszu musieli wykazać się odpowiednią wiedzą i przygotowaniem sprawnościowym , gdyż po dotarciu ma metę uczestniczyli w części sprawnościowej. Część sprawnościowa luźno i z humorem związana była z pożarnictwem.

powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (11) powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (2)

Po zakończeniu rywalizacji komisja sędziowska składająca się z Komendanta Gminnego OSP druha Pawła Tarasa oraz druhów Tomasza Banaszczyka i Dariusza Tomalika podliczyła punkty i ogłosiła na wspólnej zbiórce zwycięską drużynę. Po wręczeniu nagród i dyplomów za uczestnictwo w marszu terenowym wszystkim drużynom przez członka Zarządu Wojewódzkiego OSP druha Michała Błażejewskiego, Prezesa Zarządu Powiatowego OSP druha Eugeniusza Grzesiaka, zebrani uczestnicy usiedli przy rozpalonym ognisku, gdzie wspólnie jeszcze raz wspominano i komentowano przebytą trasę rajdu. W międzyczasie druhowie z zaprzyjaźnionej jednostki OSP w Słupi pod Kępnem zaprezentowali pokaz możliwości ich bojowego samochodu gaśniczego

powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (3) powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (12)

Była to już kolejna edycja rajdu, ale na pewno nie ostatnia. Z roku na rok organizatorzy starają się urozmaicać rajd co powoduje coraz większe zainteresowanie imprezą.

W tym roku na potrzeby rozwoju imprezy Jednostka OSP w Biadaszkach złożyła wniosek w konkursie ofert w Formie Wspierania Realizacji Zadania Publicznego przez Zarząd Powiatu Kępińskiego i takowe środki zostały jej przyznane.

Podziękowania również należą się dla wszystkich członków jednostki OSP w Biadaszkach oraz rodzicom młodzieży za pomoc w organizacji imprezy i profesjonalne zabezpieczenie logistyczne trasy rajdu.

Najlepszymi drużynami okazały się:

1 miejsce : „OSP Laski- Męska” ( MDP Laski );

2 miejsce : „Bąbelki” ( MDP w Biadaszkach );

3 miejsce : „OSP Krzyżowniki” ( MDP w Krzyżownikach ).

Pozostałe drużyny biorące udział w imprezie to: MDP w Biadaszkach ( druga drużyna ), MDP w Łęce Opatowskiej, MDP w Słupi pod Kępnem, MDP Myjomice – Ostrówiec, MDP Laski ( druga drużyna ), MDP Drożki.

powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (14) powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (1) powiatowy-marsz-terenowy-mdp-dabrowa-2015 (13)

Źródło: www.powiatkepno.pl/aktualnosci

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
Oferty pracy PUP

Aktualne oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie BRANŻA HANDLOWA Zawód PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY– 1 osoba, Wykształcenie średnie, Wymagania Realizacja spotkań...

Zamknij