Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Młodzi architekci

Od kwietnia 2015 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie wraz z grupą uczniów z ZSP nr 1 w Kępnie realizowała projekt z programu CEO Młody Obywatel pt.: „Młodzi Architekci Lokalnie”.

Działania projektowe bardzo zaangażowały młodych ludzi i w maju grupa uczestników zdecydowała się złożyć podanie o grant na realizację dodatkowego projektu pt.: „Zamaluj na lokalnie”.
Pomysł kępińskiej grupy spodobał się w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i uzyskał dofinansowanie, które pozwoliło na zakup farb, pędzli i materiałów potrzebnych do namalowania muralu na ścianie w alejce kasztanowej pomiędzy ZSP nr 1 w Kępnie i Szkołą Podstawową nr 1 w Kępnie.

Młodzi architekci - biblioteka powiatowa
Mural powstawał w kilku etapach, było to uzależnione od możliwości czasowych uczestników oraz od sprzyjającej pogody. W trakcie prac do grupy stałych uczestników dołączyły wolontariuszki z Gimnazjum nr 2 w Kępnie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie.
Projekt został bardzo dobrze przyjęty przez społeczność lokalną. Przechodnie chwalili pomysł i wykonanie muralu. Szczególnie dzieci były zadowolone ze zmiany otoczenia szkoły. Niektóre robiły sobie zdjęcia z ulubionymi bajkowymi postaciami.

Młodzi architekci - biblioteka powiatowa
23 czerwca oficjalnie zakończyły się działania projektowe. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu podsumowującym wszystkie wydarzenia oraz otrzymali dyplomy za udział i zaangażowanie w projekcie. Młodzież wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnych działaniach bibliotecznych o podobnej tematyce. Mural powstał w ramach programu „Młody Obywatel”, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Organizatorami programu „Młody obywatel” są: Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGK.

Młodzi architekci - biblioteka powiatowa Młodzi architekci - biblioteka powiatowa Młodzi architekci - biblioteka powiatowa Młodzi architekci - biblioteka powiatowa

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
banner koncerty letnie-www
Muzyczne Lato 2015

Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus oraz Kępiński Ośrodek Kultury zapraszają na piątkowe koncerty przy fontannie.  To znakomita okazja,...

Zamknij