Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Mistrzyni Polski z Bralina

Maja Drelak udowodniła, że jest najlepszą juniorką młodszą w Polsce w kolarstwie górskim MTB. 26 lipca 2015 r. z Głogowa wróciła w biało-czerwonej koszulce z orłem na piersi.

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pokazała, że nie ma sobie równych. Od początku do końca wyścigu narzucała tempo swoim rywalkom i dominowała nad pozostałymi, 19 najlepszymi zawodniczkami, które zakwalifikowały się do OOM. To największy życiowy sukces naszej Majki.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w GłogowieW minioną niedzielę rozegrany został najważniejszy rangą dla juniora młodszego w tym roku wyścig, wyścig, do którego nasi zawodnicy przygotowywali się od miesięcy, startowali w kilku eliminacjach, by zakwalifikować się do finału. I udało się. Cała czwórka: Maja Drelak, Tomasz Bryłka, Kacper Kuropka i Karol Przewdzięk mieli ten zaszczyt i przywilej, by rywalizować wśród najlepszych w Polsce zawodników: 20 dziewczyn i 40 chłopaków.

Maja DrelakZłoty medal, biało-czerwona koszulka z orłem, puchar z rąk prezesa PZKol, gratulacje i uznanie dla trenera Dariusza Drelaka i jego podopiecznej – Mai powędrowały do Bralina. Chłopaki dzielnie walczyli do końca, a swój pierwszoroczny start na olimpiadzie zakończyli kolejno na miejscach: Tomek – 24, Karol – 27, Kacper – 33.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w GłogowieTo jeszcze nie koniec dobrych wiadomości, bowiem razem ze swoimi kolegami z drużyny Maja Drelak odebrała puchar za 2. miejsce w klasyfikacji dla najlepszego klubu. Sekcja Cart-Pack Bralin stanęła na 2. miejscu na podium, wyprzedzając kluby z dużych ośrodków miejskich. To ogromy sukces dla młodego, małego klubu kolarskiego z Bralina. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali również województwo wielkopolskie. Razem z trojgiem innych zawodników z Wielkopolski wywalczyli 3. miejsce na podium. Tym samym klub wrócił z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Głogowie z trzema pucharami.

Maja Drelak oraz Dariusz DrelakOpracowano na podstawie materiałów UG Bralin

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Parking przy bibliotece w Trzcinicy
Trzcinica: realizują kolejne zadania

W gminie Trzcinica rozpoczęto realizację kolejnych inwestycji.  Budowa przepustu Rozpoczęła się budowa przepustu na ulicy Młyńskiej w Trzcinicy. Przepust zostanie...

Zamknij