Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce

W minionych dniach na obiektach sportowych w Kępnie młodzież rywalizowała w Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce

Dnia 1 i 2 marca 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców w ramach XIX Licealiady 2017/2018. Do turnieju przystąpiły dwie reprezentacje szkół w kategorii dziewcząt i dwie reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców.
Wyniki meczów wyglądają następująco:

Dziewczęta:
ZSP Nr 2 – ZSP Nr 1 Kępno 0:3 (6:25,14:25,12:25)

Chłopcy:
ZSP Nr 1 Kępno – LO Nr I Kępno 1:3 (21:25, 25:19, 18:25,17:25)

Tytuł Mistrza Powiatu w Siatkówce Dziewcząt na rok szkolny 2017/2018 zdobyła reprezentacja ZSP Nr 1 w Kępnie. W kategorii chłopców zwycięstwo przypadło reprezentacji LO Nr I w Kępnie. Najlepszą zawodniczką została Natalia Średzińska z ZSP Nr 1 w Kępnie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Macioszczyk z LO Nr I w Kępnie. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz profesjonalne piłki do siatkówki dla każdej z drużyn uczestniczących w zawodach wręczyła w imieniu Starosty Kępińskiego Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina.

Dnia 5 marca w hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców w ramach „XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018”. Do turnieju miały przystąpiły cztery reprezentacje szkół podstawowych rocznika 2002-2004.
Rozegrano cztery mecze, które były kontynuacją wcześniej rozegranych półfinałów.

Pierwsza drużyna z półfinału rozegranego w Rychtalu zmierzyła się z drugą drużyną półfinału rozegranego w Mikorzynie. Analogicznie drugi mecz wyglądał podobnie, bowiem druga drużyna z półfinału rozegranego w Rychtalu walczyła o finał z pierwszą drużyna z półfinału rozegranego wcześniej w Mikorzynie.

Szkoła Podstawowa Bralin – Szkoła Podstawowa Mroczeń 2:0 (25:23,25:21)

Szkoła Podstawowa nr 3 Kępno -Szkoła Podstawowa Mikorzyn 2:0 (25:6,25:6)

Mecz o III miejsce:

Szkoła Podstawowa Mroczeń-Szkoła Podstawowa Mikorzyn 2:1 (25:21,17:25,15:11)

Mecz o I miejsce:

Szkoła Podstawowa nr 3 Kępno- Szkoła Podstawowa Bralin 2:0 (25: 11, 25:16)

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Muszyński ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie. Pamiątkowe puchary i dyplomy dla każdej z drużyn uczestniczących w zawodach wręczyli w imieniu Starosty Kępińskiego manager KOSiR-u Marek Kłoczaniuk i wicedyrektor SP nr 3 w Kępnie Mirosław Grabny.

Źródło: www.starostwo.kepno.pl

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Wpadł do rowu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 3 marca na terenie gm. Bralin. Zdarzenie miało miejsce w Chojęcinie na drodze nr...

Zamknij