Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Misie Ratownisie ruszyły na pomoc

29 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyło się podsumowanie akcji „Misie Ratownisie”.

Wszystkich zebranych przywitał Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie Wojciech Grabarek.
Zbiórkę maskotek ponad miesiąc temu zainicjowała Poseł Bożena Henczyca. Zabawki zbierane były w biurze poselskim, a ich ilość jest na prawdę imponująca.

podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (1) podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (4)
„Misie Ratownisie” zostaną przekazane jednostkom straży pożarnej z całego powiatu oraz pogotowiu ratunkowemu. Będą one rozdawana dzieciom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach i zdarzeniach losowych, aby pomóc maluchom przezwyciężyć lęk towarzyszący w takich momentach. Podarowany przez ratownika miś z pewnością odwróci uwagę dzieci od bólu, strachu czy widoku rannych w jego otoczeniu.

podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (13)
Podczas podsumowania akcji obecni byli również komendanci straży pożarnych oraz policji z powiatu kępińskiego, dyrektor szpitala, przedstawiciele pogotowia ratunkowego oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli wraz z dziećmi. Otrzymali oni podziękowania za ogromne zaangażowanie w zbiórkę pluszaków. Każda z placówek oświatowych powiatu kępińskiego, która wzięła udział w akcji otrzymała od Poseł Bożeny Henczycy „Certyfikat Małych Ratowników”.

podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (5)podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (16) podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (19)
To jest piękne, że tak potrafiliście podzielić się z innymi dziećmi zabawkami bez chwili zawahania. Śwadczy to o tym, że jesteście wspaniałymi dziećmi  - zwróciła się do najmłodszych Pani poseł.
Akcja zbiórki „Misiów Ratownisiów” została zapoczątkowana 20 lat temu, kiedy to firmy ubezpieczeniowe przekazywały jednostkom straży maskotki dla dzieci. Inicjatywa przez te wszystkie lata cieszy się dużym powodzeniem i z pewnością w kolejnych latach będzie kontynuowana.

podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (23) podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (27) podsuowanie-akcji-misie-ratownisie-kepno-henczyca (32)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Powiat Kępiński - logo
Powiat Kępiński pomaga poszkodowanym

Powiat Kępiński Uchwałą Nr XXXV/208/2017 Rady Powiatu Kępińskiego z dnia 30 października 2017 r. udzielił Powiatowi Tucholskiemu pomocy finansowej w...

Zamknij