Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Mieszkania Plus przekazane najemcom

04 października br. uroczyście oddano do użytku 36 mieszkań przy ulicy Przemysłowej w Kępnie, które powstały w ramach programu Mieszkanie Plus. 

mieszkania-28Dzięki partnerskiej współpracy z BGK Nieruchomości udało się nam w krótkim czasie zrealizować inwestycję w Kępnie. Dziś przekazujemy najemcom mieszkania, w nieco ponad rok od rozpoczęcia budowy. Te mieszkania są ważne dla całej społeczności lokalnej, dla której dostępność nowoczesnych, ale niedrogich mieszkań jest kluczem do dalszego rozwoju – podkreślił Piotr Psikus, burmistrz Miasta i Gminy Kępno.

mieszkania-13Mieszkania są wykończone „pod klucz” i mieszczą się w dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach. W większości są to mieszkania 2 i 3-pokojowe ale jest też kilka mieszkań jednopokojowych.  Ich średnia powierzchnia wynosi ok. 50m2, a każdy najemca ma do dyspozycji nieodpłatne miejsce parkingowe oraz komórkę lokatorską. Budynki są wyposażone w windy, z kolei na parterze znajdują się lokale użytkowe. W jednym z bloków od września br. funkcjonuje również przedszkole.

mieszkania-33Jak podkreślił wiceminister inwestycji Artur SobońObecnie polityka mieszkaniowa nabiera nowych kształtów. Posiadanie dachu nad głową jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. (…) Jak ważny i potrzebny był to projekt świadczy liczba wniosków w przeprowadzonym na przełomie marca i kwietnia naborze, których było dwukrotnie więcej niż mieszkań. 

 Mieszkania będą dostępne w opcji dojścia do własności, a koszt czynszu to 15,00 zł za metr kwadratowy. Rata wykupu mieszkania na własność wynosi również 15,00 zł za metr kwadratowy.

Inwestycję mieszkaniową realizuje Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Kępno Sp. z o. o. w oparciu o finansowanie z funduszu, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. Całość jest realizowana na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
harcerze
Namiot dla Drużyny Harcerskiej

W ubiegłym roku w Gminie Trzcinica reaktywowano działalność harcerską. Od 7 października 2017 roku rozpoczęła działalność Drużyna Harcerska, której zbiórka...

Zamknij