Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Międzynarodowe i wielokulturowe spotkanie w Kępnie

Spektakl taneczny, wystawa, konferencja naukowa i wielki koncert – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają publiczność na Festiwalu Trzech Kultur w Kępnie, który potrwa od 25 do 27 sierpnia.

Inspiracją Festiwalu jest historia kępnianina – Alojzego Plewy, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata, który podczas wojny uratował z getta dwuletnią żydowską dziewczynkę – Ruth Pardess, nazwaną później Antośką. Od tamtej chwili mija 75 lat: dziś pani Pardess jest cenioną izraelską artystką, która odwiedzi Kępno i weźmie udział w wielu specjalnych wydarzeniach.
Festiwal rozpocznie się 25 sierpnia o godzinie 17.30 na kępińskim Rynku, gdzie odbędą się warsztaty taneczne prowadzone przez Ruth Pardess. Następnie publiczność zaproszona zostanie do kina „Sokolnia” na wydarzenie specjalne: interaktywny spektakl, podczas którego izraelska artystka opowie historię swojego życia (godzina 19.30). W sobotę (26.08.) w Muzeum Ziemi Kępińskiej o godzinie 10 rozpocznie się wernisaż wystawy Kępiński Sprawiedliwy połączony z lekcją edukacyjną. Kumulacja wydarzeń festiwalowych przypada jednak na niedzielę (27.08.) – o godzinie 12.30 przed kępińską Synagogą odbędzie się modlitwa duchownych trzech wyznań, o godzinie 14 w kinie „Sokolnia” rozpocznie się konferencja naukowa, a wieczorem (18.00) organizatorzy zapraszają na wielki koncert na Rynku. Artyści z Izraela (Gittit, Matte Asher i Misgav) i niemieckiego Bayreuth (Bawaria) oraz kępiński chór Cantamus wystąpią pod batutą Issaka Taviora, wybitnego izraelskiego dyrygenta, kompozytora i pianisty, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej. W programie utwory: Johannesa Brahmsa, Maxa Brucha, Issaka Taviora, Johna Williamsa i Giuseppe Verdiego.
Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Taniec Ruth festwial specjalne gotowe-www

Wydarzenie specjalne – Historia życia Ruth Pardess
Ruth miała dwa i pół roku, kiedy matka uratowała ją z getta, oddając obcemu mężczyźnie – Alojzemu Plewie mieszkającemu nieopodal Kępna. Po wielu latach milczenia Ruth, obecnie ceniona izraelska artystka i pedagog, która będzie gościem honorowym Festiwalu Trzech Kultur, zdecydowała się opowiedzieć o tych wydarzeniach za pomocą tańca, obrazów i słów, które metaforycznie zmierzają z ciemności w stronę światła.
Zapraszamy na wydarzenie specjalne Festiwalu Trzech Kultur w Kępnie – spektakl o historii życia Ruth Pardess: 25 sierpnia (piątek) o godzinie 19.30 w kinie „Sokolnia”. Wstęp wolny.

Festiwal Trzech Kultur w Kępnie to zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2017”.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
smardze
Budowa drogi w Smardzach

Rozpoczęła się gminna inwestycja dotycząca budowy drogi w miejscowości Smardze kierunek Dom Ludowy. Wykonawcą prac jest firma Carbon z Sycowa....

Zamknij