Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Miasto i Gmina Kępno przejmie noclegownię

Od 01 lipca zarządzaniem noclegowni w Mianowicach zajmie się Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie.

Dotychczas opiekę nad tym miejscem sprawowało zasłużone dla Kępna Towarzystwo Św. Brata Alberta. Jednak jego członkowie zwrócili się z prośbą do burmistrza o przejęcie ośrodka przez Miasto i Gminę Kępno. Takie decyzje zapadły już w poprzednim roku - poinformował burmistrz Piotr Psikus. To nie było rozstrzygnięcie tego typu, że rozstajemy się bo musimy się rozstać. Wręcz przeciwnie, była też próba zachęty, ale Towarzystwo doszło do wniosku, że ta działalność jest już ponad ich siły i możliwości - wyjaśnił burmistrz.

Obecnie w noclegowni w Mianowicach przebywa ok 20 mężczyzn w tym 11 z naszego regionu.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
IV Sesja Rady Gminy Perzów
Danuta Froń z absolutorium

Wójt Danuta Froń otrzymała absolutorium za rok 2014. Sesja Rady Gminy w Perzowie w tej sprawie odbyła się 23 czerwca...

Zamknij