Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Medal „Pro Patria” dla mieszkańca Trzcinicy

12 listopada 2014 r. Hubert Ilski z Trzcinicy został odznaczony Medalem „Pro Patria”. Jest to odznaczenie cywilne, przyznawane przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Medalem uhonorowane zostają osoby i instytucje za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Nadanie medalu odbyło się w domu pana Huberta Ilskiego. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Trzcinica Zdzisława Mikołajczyka, Sekretarza Gminy Renaty Ciemny oraz syna – Wojciecha Ilskiego. Z okazji nadania medalu list gratulacyjny przesłała Senator RP Andżelika Możdżanowska wyrażając swój szacunek i uznanie dla uhonorowanego.

Hubert Ilski urodził się 29. 10. 1916 r. w Zamościu. W marcu 1939 r. został przydzielony do 6 Kampanii Strzelców w Ostrowie Wielkopolskim pełniąc funkcję strzelca. W związku z wybuchem II wojny światowej w 1939 roku walczył w Wojnie Obronnej, w tym w okolicy Łęczycy. Po przegranej bitwie dostał się do niewoli niemieckiej i przebywał w Łodzi. W listopadzie 1939 r. został zwolniony z niewoli i przydzielony do pracy przymusowej w Namysłowie. W 1947 r. podjął pracę w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Trzcinicy, gdzie pracował do emerytury.  Hubert Ilski w 1954 r. wstąpił do ZSL pełniąc funkcję członka Zarządu. W trakcie pracy zawodowej był zdyscyplinowanym i sumiennym pracownikiem. W 2001 r. postanowieniem Prezydenta RP został mianowany do stopnia podporucznika za Kampanię Wrześniową. Obecnie Pan Hubert należy do Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Jak podsumowuje Wójt Gminy Trzcinica  Grzegorz Hadzik: Niech to wyróżnienie będzie wyrazem wdzięczności za patriotyczną postawę oraz aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej. Pragnę, aby pamięć takich wzorów bohaterstwa i patriotyzmu nie uległa zapomnieniu a przykład Pana Huberta Ilskiego niech będzie drogowskazem dla przyszłych pokoleń Polaków.

Medal "Pro Patria" dla Huberta Ilskiego

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Turniej Piłki Nożnej w Rychtalu
Turniej Piłki Nożnej w Rychtalu

W dniu 15 listopada, w rychtalskiej hali sportowej przeprowadzono Turniej Halowej Piłki Nożnej Seniorów. To już kolejna większa impreza rekreacyjno-sportowa, na...

Zamknij