Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Mamy czas do końca lipca

Okno transferowe ZUS-OFE otwarte tylko do końca lipca.

Do zamknięcia tegorocznego okna transferowego ZUS-OFE pozostało już niewiele czasu. Do 31 lipca możemy zdecydować, czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS, czy też część przekazywać do OFE. Swoje oświadczenia złożyło już 87 tys. osób. Kolejne okienko dopiero za 4 lata.

1 kwietnia ruszyło okienko transferowe. Do końca lipca można decydować czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS, czy też część przekazywać do OFE. Od decyzji ubezpieczonego zależy los składki w wysokości 2,92 proc. podstawy wymiaru (wynagrodzenia). Pozostała cześć składki emerytalnej, czyli 16,6 proc. trafia do ZUS i jest zapisywana na koncie emerytalnym (12,22 proc.) i subkoncie (4,38 proc.). Każdy kto jest uczestnikiem II filara może zdecydować, czy 2,92 proc. składki trafi na subkonto w ZUS, czy do wybranego OFE.
Jeżeli nie będziemy zmieniać decyzji podjętej w poprzednim okienku transferowym w 2014 r. lub przy okazji wchodzenia na rynek pracy po zamknięciu poprzedniego okienka, to nie musimy składać żadnych deklaracji. Jeżeli jednak miejsce przeznaczenia składki chcemy zmienić, to należy wypełnić specjalne oświadczenie dostępne w każdej placówce ZUS oraz na stronie internetowej www.zus.pl – informuje Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie wielkopolskim.
Oświadczenie można dostarczyć osobiście, za pośrednictwem operatora pocztowego lub przy wykorzystaniu zusomatów dostępnych w większych jednostkach ZUS przez 24 godziny na dobę. Klienci posiadający profil na Platformie Usług Elektronicznych mogą natomiast złożyć oświadczenie przez internet.
Deklaracji o przeznaczeniu 2,92 proc. składki emerytalnej nie składają osoby, które mają do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego 10 lub mniej lat. W przypadku tych osób, ZUS zaprzestaje odprowadzania składek do OFE, a fundusze rozpoczynają stopniowy transfer środków z OFE do ZUS.
Kolejne okienko transferowe dopiero za cztery lata. Najbliższe będzie więc miało miejsce od 1 kwietnia do 31 lipca 2020 r.
Więcej informacji można uzyskać w każdej placówce ZUS, na stronie internetowej Zakładu, za pośrednictwem swojego profilu na PUE lub dzwoniąc pod numer Centrum Obsługi Telefonicznej: 22 560 16 00.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica-rajd-rowerowy-4
Trzcinica: Integracyjny rajd rowerowy

Rada Sołecka z Trzcinicy na czele z Sołtysem Krzysztofem Ostrowskim zorganizowała integracyjny rajd rowerowy. 42 uczestników pokonało trasę o długości...

Zamknij