Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Maja Drelak najlepsza

Od 16 do 19 lipca 2015 r. na terenach po byłej jednostce wojskowej w Sławnie w województwie łódzkim rozegrano Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim.

W trzecim dniu zawodów w rywalizacji wzięli udział kolarze z Bralina. W kategorii juniorka młodsza Maja Drelak z Team Cart-Pack Bralin nie miała sobie równych.

W Sławnie sportowcy mogli spodziewać się niezwykle trudnego wyścigu. I tak rzeczywiście było, bowiem trasa zawodów należała do bardzo wymagających, a z nieba lał się żar. Wyścigi rangi Mistrzostw Polski gościły w Sławnie po raz drugi. Poprzednie zostały rozegrane w 1999 roku.

Maja-Drelak-Mistrzostwa-Polski-Sławno kolarstwo-gorskie

W kategorii juniorka młodsza Maja Drelak z Team Cart-Pack Bralin miała okazję przetestować swoją formę przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 26 lipca. Nad swoimi rywalkami nastolatka zwyciężyła z ogromną przewagą. Agnieszka Szpocińska z LKK LUKS Sławno, druga na mecie sześciokilometrowej trasy, przyjechała dopiero dwie minuty później. Trzecia była Natalia Jeruzalska reprezentująca KKW Superior Wałbrzych.

Maja-Drelak

Zmagania na Mistrzostwach Polski w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol zaliczam do udanych. Trasa wyścigu należała do wymagających technicznie i wytrzymałościowo, o czym świadczą strome, trudne zjazdy po skałach i sztywne, mordercze podjazdy z ostrymi zakrętami. Pogoda nas nie rozpieszczała. Ponad 30°C dawało się we znaki, zwłaszcza przy czterdziestominutowym, intensywnym wysiłku (mój średni puls wyniósł 195). Dzięki treningom na obozie kadry z trenerem Rafałem Hebiszem moja forma niesamowicie wzrosła i czekam z niecierpliwością na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Głogowie, gdzie będę walczyć o tytuł najlepszej juniorki młodszej w Polsce – powiedziała Maja Drelak

Trzej klubowi koledzy Mai ścigali się w kategorii junior młodszy. Na mecie Tomasz Bryłka zameldował się na 19. miejscu, Kacper Kuropka, po fatalnym pechu na starcie, był 20., a Karol Przewdzięk – 24.

Mistrzostwa-Polski-kolarstwo-gorskie

W mistrzostwach Polski wystartował również Dariusz Drelak, trener bralińskiej młodzieży. W kategorii masters utrzymywał drugą pozycję, jednak zerwany łańcuch uniemożliwił mu dalszą jazdę już na pierwszym okrążeniu. A oto, jak skomentował wyścig w Sławnie swoich podopiecznych: Maja pojechała fenomenalnie, wystartowała minutę po juniorach młodszych i na pierwszym okrążeniu wyprzedziła Karola i Kacpra, a na drugim – Tomka. Na metę wjechała jako 14. zawodnik open. Myślę, że chłopcy pojechali na poziomie swoich obecnych możliwości. Jeśli chodzi o aspekt techniczny, bardzo trudną trasę pokonywali bez schodzenia z roweru, a to dla mnie niezwykle ważne. Wydaje mi się, że nastąpiła u nich stabilizacja wykonywanej pracy przy obecnym bodźcu treningowym. Jeszcze rok temu obserwowałem to samo u Majki. Następnego wzrostu wyników sportowych u chłopaków spodziewam się w 2016 r. po przepracowanym zimowym okresie ogólnorozwojowym.

Opracowano na podstawie materiałów UG Bralin.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dni Gminy Łęka Opatowska10
Dni Gminy Łęka Opatowska

Tegoroczne Dni Gminy Łęka Opatowska odbyły się w dniach 18 – 19 lipca 2015 r. na boisku sportowym w Siemianicach....

Zamknij