Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Lokal VII – festiwal muzyczny na wieży!

Po pięciu latach i serii koncertów rockowych w ramach festiwalu Lokal siódma edycja imprezy organizowana przez Stowarzyszenie ARTwarium zagości na dużych wysokościach. Koncerty młodych, utalentowanych zespołów odbędą się na wieży widokowej świetlicy Tęcza w Bralinie.
9 września w piątek na dwóch scenach muzycznych – tej na wysokościach i tej tradycyjnej na ziemi wystąpi aż dwunastu wykonawców – zespołów i wokalistów z regionu m. in. : Wrocławia, Poznania, Kępna, Ostrzeszowa, Bralina, Rychtala, Sycowa, Słupi pod Bralinem i Drołtowic. Wieża widokowa po raz pierwszy zostanie wykorzystana w tak nietypowy sposób a podczas wieczornych koncertów podziwiać będzie można na ścianach wieży iluminacje graficzne młodych grafików. Wieża będzie pełna kolorów przez całą noc, nie obędzie się bez malowania twarzy farbami fluorescencyjnymi oraz specyficznej aranżacji dekoracyjnej całego terenu. Po pięciu latach realizacji koncertów klubowych w tym roku chcemy zmienić formułę całego wydarzenia. Rozszerzamy także style muzyczne jakie można usłyszeć podczas całego festiwalu. Krążą wśród nas pomysły na przyszłość związane z tą plenerową imprezą a co za tym idzie jej dużą, systematyczną rozbudową. Jednocześnie nie zapominamy o głównej idei Lokalu jaka nam przyświecała pięć lat temu, czyli tworzenie warunków rozwoju i promocji młodych zespołów oraz solistów z regionu. – komentuje Dawid Kosakiewicz – Sekretarz ARTwarium. Koncerty rozpoczną  się od godz. 18 a na scenach wystąpią: Agath Brown, April in Pieces, garbate lemury, Graphite, Lonia Em, Małgorzata Dytfeld, Miłosz Szefner, Paulina Kordylas, Sofresh. Po godzinie 22 klimat muzyczny całej imprezy zmieni charakter z rockowego brzmienia na muzykę elektroniczną. W tej części podziwiać będzie można także dj-ów grający we wrocławskich klubach: k-pizza, b2b woland, Leesica. Organizatorzy przedsięwzięcia planują w tym samym dniu przeprowadzenie na placu za świetlicą turnieju trójek w plażowej piłce siatkowej (od godz. 16) oraz zapewniają podczas imprezy stoiska gastronomiczne. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Animatornia muzyczna – ART – MUSIC – DANCE” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Koncerty zrealizowane zostaną dzięki przychylności i pomocy Urzędu Gminy Bralin i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bralinie.

Wstęp na to niecodzienne wydarzenie muzyczne jest bezpłatny.

Lokal 7 - Bralin

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dożynki Gminy Perzów 2016
Święto Plonów w Miechowie

W sobotę 27 sierpnia w Miechowie odbyły się Dożynki Gminne Gminy Perzów. Święto plonów rozpoczął barwny, korowód dożynkowy, który przejechał...

Zamknij