Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

List Rady Rodziców Gimnazjum w Mroczeniu

W ostatnim czasie nazwisko wójt Bogumiły Lewandowskiej-Siwek często ukazuje się w kontrowersyjnym kontekście konkursu na stanowisko dyrektora Gimnazjum w Mroczeniu.  Krytycznie oceniała ona pracę obecnie urzędującego dyrektora Ewy Bagińskiej i nieprzychylnie wypowiadała się o całej szkole.

Polecamy w tym kontekście nasze wcześniejsze artykuły, m. in.: Prawna wpadka Lewandowskiej-Siwek – konkurs unieważniony

Zbulwersowało to rodziców dzieci, którzy chcąc zareagować na wypowiedzi wójta w mediach i nie tylko postanowili wystosować otwarty list:

Mroczeń, 16.06.2014r.

List Otwarty Rady Rodziców Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu

Rodzice uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu odnosząc się do wypowiedzi Wójta Gminy Baranów Pani Bogumiły Lewandowskiej-Siwek w lokalnych mediach, nie zgadzają się na przedstawianie szkoły w złym świetle.
Jesteśmy przeciwni twierdzeniu, że wyniki egzaminu gimnazjalnego na przestrzeni lat należą do jednych z najniższych w powiecie. Również wynik ewaluacji zewnętrznej szkoły, o którym wspomniała Pani Wójt, wypadł na dobrym poziomie.
Jednak Pani Wójt komentując negatywnie powyższe wyniki, szkodzi dobremu imieniu szkoły i naszych dzieci. Wiele wypowiedzi Pani Wójt jest niezgodnych z prawdą.
Uczniowie Gimnazjum w Mroczeniu od lat osiągają wysokie wyniki w konkursach wiedzowych, tematycznych, artystycznych i sportowych.
Od 14 lat jesteśmy mistrzem powiatu w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, 5 razy byliśmy mistrzami Wielkopolski, a w tym roku nasi uczniowie zdobyli 11 miejsce w Polsce.
W konkursach recytatorskich na terenie powiatu i rejonu zajmujemy bardzo wysokie miejsca. Nasza uczennica zdobyła w maju br. tytuł Grand Prix Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego. Kilku uczniów naszej szkoły było finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
W sporcie również osiągamy jedne z najwyższych lokat. W tym roku nasze gimnazjum uplasowało się najwyżej spośród wszystkich gimnazjów powiatu kępińskiego w klasyfikacji punktowej szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego (59 miejsce na 425 szkół w województwie).
Pani Wójt wszystkie sukcesy naszych dzieci chętnie publikuje na stronie internetowej Gminy Baranów, ale nie ułatwia im dotarcia na konkursy. Bardzo często odmawia transportu uczniów na konkursy, w których może wziąć udział tylko jeden, dwóch lub trzech uczestników, co wyraźnie mówią regulaminy. Uczniowie mają zapewniony transport tylko na zawody sportowe.
Krytykuje i mówi, że ma sygnały od pojedynczych rodziców, że w szkole są problemy, ale przez 3 lata nie znalazła czasu, aby swoimi wątpliwościami podzielić się z pozostałymi rodzicami. Nie wyszła z inicjatywą spotkania z Radą Rodziców, zarzucając, że nikt jej do szkoły nie zaprosił.
Jako włodarz gminy powinna dbać o rozwój jedynej takiej placówki na naszym terenie, a nie oczerniać jej wizerunku w mediach. Świadczy to o jej niekompetencji i braku zaangażowania.
Mimo bardzo małych środków na zakup pomocy naukowych: w roku 2012 – 5000 zł, w roku 2013 – 1000 zł i w roku 2014 – 3000 zł szkoła jest jedną z najlepiej wyposażonych w pomoce dydaktyczne placówek (m. in. 6 tablic interaktywnych, 12 laptopów, 3 tablety, 3 rzutniki multimedialne).
Pomoce zakupione są w większości ze środków wypracowanych przez Radę Rodziców i udziału szkoły w wielu projektach edukacyjnych

Nie życzymy sobie, aby Pani Wójt obrażała (a tak się czujemy) nasze Dzieci, nas Rodziców, Grono Pedagogiczne i wszystkich ludzi związanych ze szkołą.

Wyniki egzaminów gimnazjalnych dostępne na stronie www.oke.poznan.pl
Wyniki ewaluacji szkoły dostępne na stronie www.npseo.pl

Rada Rodziców Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu

 

Do wiadomości:

1. Radio Sud Kępno
2. Tygodnik Kępiński
3. Ilustrowany Tygodnik Powiatowy
4. Ziemia Kępińska
5. Twój Puls Tygodnia
6. Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego
7. Wójt Gminy Baranów

Trzeba przyznać, że wypowiedzi wójt Bogumiły Lewandowskiej-Siwek były naprawdę krytyczne i mogły urazić rodziców gimnazjalistów z Mroczenia. Dziwne jest to, że niektóre media opublikowały te słowa bez przedstawienia opinii drugiej strony i bez weryfikacji faktów…

Gimnazjum w Mroczeniu

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DNI GMINY BRALIN
Dni Gminy Bralin 2014

W dniach 28-29 czerwca br. Gmina Bralin zaprasza na swoje święto. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla wszystkich mieszkańców gminy. Impreza odbywać...

Zamknij