Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Lekcja patriotyzmu w szkole w Trzebieniu

Dnia 22 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu odbyło się spotkanie najmłodszych uczniów z Przyjacielem Szkoły majorem Stanisławem Jeziornym.

Celem wizyty było upamiętnienie 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Stanisław Jeziorny przypomniał fakty z okresu walk o niepodległość Ojczyzny na frontach Europy.

Spotkanie z S. Jeziornym SP Trzebień

W barwny sposób opowiadał o swoich przeżyciach, a także jak wyglądał dzień żołnierza. Odwoływał się do słów „ Bóg Honor Ojczyzna ”, które widnieją na sztandarach. Podkreślał wartość wolności, którą możemy się dziś cieszyć.

Podziw i zadumę dzieci wzbudziły recytowane przez Gościa fragmenty wierszy o tematyce wojennej. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia przeróżnych zdjęć i pamiątek z tego okresu. Jednak najbardziej zaciekawiły uczniów medale i odznaczenia na mundurze majora. Była to dla wszystkich piękna lekcja patriotyzmu.

Spotkanie z S. Jeziornym SP Trzebień
Na zakończenie  Stanisław Jeziorny podarował szkole pamiątkowe fotografie. Dzieci natomiast wręczyły Gościowi kwiaty i specjalnie przygotowany na tę okazję album – pamiątkę z uroczystości przyjęcia przez szkołę relikwii Świętego Jana Pawła II, w której uczestniczył również major Stanisław Jeziorny.

Spotkanie z S. Jeziornym SP Trzebień Spotkanie z S. Jeziornym SP Trzebień

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
VII Sesja Rady Powiatu Kępińskiego - absolutorium
Sesja absolutoryjna Rady Powiatu Kępińskiego

Udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Kępińskiego za 2014 r. było najważniejszą uchwałą podjętą podczas VII Sesji Rady Powiatu w dniu 27...

Zamknij