Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Lekcja historii w muzeum i w sądzie

26.04.2018 r. uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Świbie uczestniczyli w lekcji historii w Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Lekcja dotyczyła miasta średniowiecznego na przykładzie Kępna. Uczniowie zwiedzili również wystawy muzealne poświęcone dziejom Kępna, dziedzictwu żydowskiemu w Kępnie oraz twórczości T. P. Potworowskiego oraz uczestniczyli w grze muzealnej. Dowiedzieli się również, kto może pracować w muzeum, jakie powinien mieć kwalifikacje.

IMG_0644 IMG_0680 IMG_0693

Po wizycie w Muzeum przyszła kolej na zajęcia w Sądzie Rejonowym w Kępnie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć m.in. salę rozpraw czy miejsce, w którym oskarżeni oczekują na rozprawę. Przekonali się również, że wcale nie jest łatwo wejść do budynku Sądu. Ponadto poznali specyfikę pracy w zawodach: sędziego, prokuratora, adwokata, kuratora. Dowiedzieli się, jakimi sprawami zajmują się sądy. Na dociekliwe pytania uczniów odpowiadał  Grzegorz Bystry- kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej, który oprowadzał nas po budynku Sądu.

IMG_0702 IMG_0709

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
zdj 5 - str
Promocja tomiku wierszy Renaty Adamskiej

W piątek 18 maja 2018 roku obyła się promocja tomiku wierszy pt. „...cicho, jeszcze ciszej…” autorstwa Renaty Adamskiej. Wydawcą było...

Zamknij