Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Łęka Opatowska: najmłodsi recytowali wiersze

W Szkole Podstawowej w Łęce Opatowskiej odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski. W tym roku pod hasłem „Zwierzęta bohaterami wierszy dla dzieci”.

Tematyka konkursu okazała się strzałem w dziesiątkę i świadczy o tym, że zainteresowania literackie tych najmłodszych oraz ich zdolności interpretacyjne mogą zadziwić niejednego ze świata dorosłych. Pozornie łatwa i lekka w odbiorze, często humorystyczna, poezja dla najmłodszych, gdzie bohaterem jest kotek, kwoka, hipopotam czy słoń, może ujawnić prawdziwe talenty recytatorskie. I tak się też stało w Łęce Opatowskiej, gdzie jury musiało ocenić nie tylko poprawność recytacji, ale przede wszystkim zmierzyło się z ogromną ekspresją i zaangażowaniem uczuciowym najmłodszych recytujących.

Konkurs recytatorski w Łęce Opatowskiej

Organizatorkami konkursu były panie G. Kluczyńska i L. Jeziorna. Na wszystkich uczestników czekały nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Łęka Opatowska Adama Kopisa, który wraz z dyrektor szkoły Anną Bajor dokonał otwarcia i przywitania szanownych uczestników wraz z opiekunami. W konkursie udział wzięło 24 uczniów klas 1-3 z 13 szkół powiatu kępińskiego.Małych artystów z uwagą słuchała komisja powołana przez organizatora w składzie: Joanna Kaczorowska, Małgorzata Piotrowska i Irena Sadek.

Konkurs recytatorski w Łęce Opatowskiej

Spośród wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Aleksandra Buczkowska SP nr 3 Kępno

II miejsce – Kacper Kubica SP nr 1 Kępno

III miejsce – Dagmara Stanikowska SP Łęka Opatowska

Przyznało również wyróżnienia dla: Adriana Biedy – SP Grębanin, Amelii Klajn – SP Rychtal, Eleny Kosik- SP Mikorzyn, Antoniny Nędzy – SP Hanulin, Weroniki Topoły – SP Drożki.

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, które wręczył Adam Kopis Wójt Gminy Łęka Opatowska.

Po występach goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek ufundowany przez sklepik szkolny.

Konkurs recytatorski w Łęce OpatowskiejKonkurs recytatorski w Łęce OpatowskiejKonkurs recytatorski w Łęce Opatowskiej

Opracowane na podstawie materiałów UG Łęka Opatowska

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
V Sesja Rady Powiatu Kępińskiego
Ważna informacja dla pacjentów

Na podstawie pisma przekazanego przez dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie przekazano do publicznej wiadomości informacje dotyczące udzielania...

Zamknij