Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Laureaci konkursu DiscoverEU

Konrad Szolc z Lasek oraz Jakub Wąsala z Kępna są laureatami projektu DiscoverEU. Konkurs skierowany był do 18-latków, którzy są obywatelami Unii Europejskiej i przygotowali plan swojej podróży po Europie głównie w oparciu o dostępne trasy kolejowe, ale także inne środki transportu.

Młodzież musiała też wziąć udział w quizie oraz odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Możliwe były zgłoszenia indywidualne i grupowe. Nagrodę stanowiły bilety umożliwiające realizację zamierzeń. Ubiegało się o nie 100 480 Europejczyków, bilety wygrało 15 tys. osób. Pierwszym państwem na wymarzonej trasie licealistów z naszego regionu były Czechy. Konrad i Jakub zwiedzili także największe europejskie miasta: Wiedeń, Frankfurt nad Menem oraz Paryż. Zahaczyli również o Szwajcarię. Aby odpocząć w nadmorskiej miejscowości Perpignan, udali się na południe Francji do Katalonii. W tym regionie spędzili kilka dni zwiedzając okolicę . Do Polski wrócili 9 sierpnia.
Konrad Szolc i Jakub Wąsala bardzo serdecznie zapraszają młodych mieszkańców gminy Trzcinica do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji DiscoverEU.
Gratulujemy wygranej oraz zdobytych doświadczeń i znajomości, życzymy także powodzenia kolejnym chętnym na zwiedzenie Europy.

UG Trzcinica

!cid_ii_jkwixlem0_16542a5e9f794d39 !cid_ii_jkwiyf3x1_16542a666d488ec7

Updated: 30 sierpnia 2018 — 15:17
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
modernizacjaszkoly
Trzcinica: Modernizacje w szkołach

W okresie przerwy wakacyjnej jak każdego roku przeprowadzono prace modernizacyjne w obu zespołach szkół. W Zespole Szkół w Laskach wykonane...

Zamknij