Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Laski: VIII Gminny Konkurs Astronomiczny rozstrzygnięty

31 marca 2017r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbył się VIII GMINNY KONKURS ASTRONOMICZNY. W tym roku odbył się on pod hasłem „Gwiazdy i Gwiazdozbiory”.

Konkurs jest wielkim wyzwaniem dla gimnazjalistów, ponieważ astronomia jest bardzo mało znaną dziedziną, ale jest nauką dla każdego. Konkurs na stałe wpisał się w tradycje Gimnazjum w Laskach i Gimnazjum w Trzcinicy, gdzie corocznie odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i gminnym. W etapie gminnym brało udział 14 uczniów z Gimnazjum w Laskach i Gimnazjum w Trzcinicy przygotowywanych pod kierunkiem pani Marioli Krawczyk oraz pani Ewy Mikołajczyk.

Oto wyniki:
I miejsce Anna Parzonka i Milena Wojdyga z Zespołu Szkół w Laskach,
II miejsce Weronika Gnacy z Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Maksymilian Udała z Zespołu Szkół w Laskach,
III miejsce Klaudia Lorenc z Zespołu Szkół w Trzcinicy.
Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. W Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym Naszą Gminę reprezentować będzie sześcioro uczniów, są to Anna Parzonka, Milena Wojdyga, Maksymilian Udała z Zespołu Szkół w Laskach oraz Weronika Gnacy, Klaudia Lorenc, Angelika Otorowska z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

trzcinica-konkurs-4
Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik i Dyrektor Zespołu Szkół w Laskach Hanna Smyrek wręczyli zwycięzcom nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Trzcinica, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Wójt Gminy i Dyrektor Zespołu Szkół podziękowali uczestnikom, organizatorom konkursu, komisji konkursowej oraz nauczycielom, którzy pomagali uczniom przygotować się do konkursu. Zakwalifikowanym uczestnikom życzyli dalszych sukcesów na kolejnym etapie konkursu – finale wojewódzkim, który odbędzie się 24 kwietnia br. w Planetarium w Potarzycy koło Jarocina.

trzcinica-konkurs-2 trzcinica-konkurs-3

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
baranow-1
„Baranów z dobrą energią” już jutro

Bieg MURATOR, tlenoterapia w barze tlenowym, model domu energooszczędnego w 3D, panel fotowoltaiczny i mikroturbina wiatrowa, ekoquizy z nagrodami i...

Zamknij