Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Laski: Umowa na budowę przedszkola w podpisana

12 stycznia 2018 roku roku w Urzędzie Gminy Trzcinica została zawarta umowa na „Przebudowę z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski”. Wykonawcą zadania będzie P.P.H.U. „JOKPOL” za kwotę 2 195 550 złotych.

DSCN1118

Podpisanie umowy poprzedziło postępowanie przetargowe, w którym wpłynęły 4 oferty, a wartość prac wyceniono od 3 005 859,97 złotych do 2 195 550 złotych. Zgodnie z umową całość prac wykonana zostanie do 28 czerwca 2019 roku tak aby rozpocząć 1 września 2019 roku zajęcia w nowym obiekcie. Na powierzchni 467,78 metrów kwadratowych znajdą się sale dydaktyczne, każda z własną łazienką i własnym pomieszczeniem na pomoce dydaktyczne i zabawki. Zaplanowano kuchnię wraz z wszystkimi magazynami i pomieszczeniami pomocniczymi. W obiekcie znajdzie się jadalnia wraz z holem z systemem drzwi rozsuwanych umożliwiających stworzenie dużej powierzchni na spotkanie integracyjne lub środowiskowe. Kolejnymi pomieszczeniami są pokoje logopedy, pielęgniarki, personelu a także pomieszczenie socjalne i techniczne zgodnie z obowiązującymi wymogami. Budynek projektowany jest w technologii energooszczędnej, w tym z systemem odzysku ciepła podobnego do zastosowanych w obiektach przedszkola i biblioteki w Trzcinicy oraz zmodernizowanego w ubiegłym roku Zespołu Szkół w Laskach. Gmina Trzcinica pozyskała w ramach Osi Priorytetowej 9 „Infrastruktura dla kapitału ludzkiego”, Działania 9.3 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”, Poddziałanie 9.3.1. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 środki zewnętrzne w wysokości 999 957,19 złotych (maksymalnie można było wnioskować o 1 000 000 złotych). Drugim projektem, na który Gmina Trzcinica pozyskała środki jest projekt „Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach”, gdzie wartość całkowita wynosi 157 987,50 złote, a dofinansowanie 134 289, 37 złote. Zgłoszenie przedmiotowego projektu „Akademia wesołego przedszkolaka w PPS w Laskach”, do realizacji było warunkiem koniecznym otrzymania dofinansowania na przebudowę i rozbudowę istniejącej placówki.
Jak dodaje Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: „Rozpoczynamy kolejny etap modernizacji i rozbudowy bazy oświatowej w Naszej Gminie. W ubiegłym roku udało się kompleksowo zmodernizować obiekt Zespołu Szkół w Laskach, teraz przychodzi kolej na przebudowę z rozbudową przedszkola w Laskach. Po zakończeniu tego zadania będziemy dysponować 175 miejscami dla dzieci przedszkolnych w obu wybudowanych i rozbudowanych od podstaw przedszkolach.”

Dorota Tokarek

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN1138
Kępno: Julia Morta Mistrzem ortografii

12 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie zorganizowana została V Międzyszkolna Corrida Ortograficzna o tytuł „Mistrza ortografii”. Organizatorami...

Zamknij