Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kot Cukierek istnieje naprawdę

W minionym tygodniu w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się dwa spotkania autorskie z pisarzem książek dla dzieci, Waldemarem Cichoniem, autorem opowiadań o kocie Cukierku.

Pierwsza z serii książek, „Cukierku, ty łobuzie”, jest obecnie szkolną lekturą.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Poczytam Ci Mamo”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury. Zakłada on promowanie czytelnictwa wśród dzieci sześcioletnich poprzez m.in. lekcje biblioteczne, wręczanie pakietów startowych z upominkiem dla nowo zapisanych dzieci oraz spotkania autorskie.

spotkanie-wladyslaw-cichon (2)
Podczas spotkania z Waldemarem Cichoniem autor opowiedział, jak Cukierek znalazł się w jego rodzinie. Zwierzę z opowiadań istnieje bowiem naprawdę. Gość Biblioteki przytoczył także zabawne i niezwykłe anegdoty z życia niesfornego kota oraz przeczytał jedno z opowiadań swojego autorstwa. Na koniec odpowiadał na dociekliwe pytania dzieci, podpisywał przywiezione ze sobą książki i przybijał na dłoniach słuchaczy pieczątki z kocią łapą.
W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkoli Samorządowych numer 2 i 5 w Kępnie, ze Szkoły Podstawowej w Słupi pod Kępnem oraz ze Szkoły Podstawowej w Mikorzynie – łącznie ponad stu małych czytelników.

spotkanie-wladyslaw-cichon (4) spotkanie-wladyslaw-cichon (5)

Dorota Kwapisz

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Kolizja drogowa w Laskach

W dniu 24 września 2017 roku o godzinie 11:00 w miejscowości Laski na ulicy Armii Krajowej doszło do kolizji drogowej....

Zamknij