Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W niedzielne popołudnie 26 października 2014 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbył się finał II Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.W uroczystym finale wzięło udział 32 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji, które odbyły się w dniach 18 października 2014 r.

Do konkursu zgłosiło się aż 131 osób, z czego w kategorii:

- klas I – III szkół podstawowych – 18 osób;

- klas IV – VI szkół podstawowych – 61 osoby;

- szkół gimnazjalnych – 31 osób;

- szkół ponadgimnazjalnych – 21 osób.

Powiatowy Konkurs Piosenki - Kępno

Z taki licznego grona uczestników Jury konkursowe w składzie: Aleksandra Marszałkowska, Maciej Zadka oraz Agnieszka Biniek wyłoniło 32 osoby, dla których zorganizowano warsztaty wokalne z Jackiem Jędrzejakiem (zespół BIG CYC). Warsztaty te odbyły się 25 października 2014 r. (sobota) w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie, ul. Przemysłowa 10 c, 63-600 Kępno. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali nad wyrazistością słowa, prawidłowym oddechem, frazowaniem, akcentowaniem i interpretacją tekstu oraz wizerunkiem i ruchem scenicznym, a także pracą z mikrofonem. Podczas warsztatów Jacek Jędrzejak udzielił uczestnikom konstruktywnej krytyki i wielu cennych wskazówek scenicznych. Z relacji uczestników warsztatów wynikało, że wskazówki przekazane przez p. Jacka będą cennym elementem w ich dalszej pracy.

Konkurs piosenki - Kępno, Big Cyc

Podczas finału konkursu, osoby wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji zaprezentowały utwór, który wykonywały podczas eliminacji. Prezentacje odbywały się z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. W czasie finału nie brakowało emocji – dzieci i młodzież zaprezentowały wiele znanych utworów muzycznych, niejednokrotnie zaskakując Jury ich interpretacją.

Powiatowy Konkurs Piosenki - Kępno

Do finału konkursu powołano Jury w składzie:

- Aleksandra Marszałkowska – przewodnicząca Jury – muzyk, wokalistka. Prowadząca zespoły muzyczne dziecięce i młodzieżowe oraz Chór Joyful Gospel przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury

- Maciej Zadka – długoletni pedagog, muzyk, kompozytor.

- Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak – basista i wokalista zespołu BIG CYC. Kompozytor , autor tekstów, członek grup CZARNO CZARNI a wcześniej ROKOSZ. Twórca takich przebojów jak „Makumba”, „Nogi” czy „Berlin Zachodni”. Ze swymi zespołami nagrał ponad 20 płyt. Zagrał ok 3000 koncertów. Występował m.in. w USA ,Kanadzie , Wielkiej Brytanii, Niemczech , Holandii, Belgii ,Finlandii i Szwajcarii. Uczestnik happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Publikował w Gazecie Wyborczej, przez wiele lat prowadził audycję radiową „Radio Big Cyc”. Był bohaterem filmu dokumentalnego „Rokędrolowiec”.

Powiatowy Konkurs Piosenki - Kępno, jury

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników Jury konkursowe wyłoniło laureatów konkursu. Listę laureatów z podziałem na miejsca umieszczono w załączniku.

Jak podkreślało Jury, do którego w dniu finału dołączył Jacek Jędrzejak, poziom tegorocznego konkursu był wysoki, a o końcowej klasyfikacji decydowały dobór repertuaru, interpretacja tekstu i często inne, drobne niuanse.

Konkurs spotkał się z licznym gronem odbiorców. Cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników była możliwość pracy z profesjonalistami w dziedzinie muzyki. Udzielone wskazówki z pewnością zaowocują dalszym rozwojem dzieci i młodzieży w ich drodze muzycznej.

Biorąc pod uwagę tak duże zainteresowanie konkursem, wysoki potencjał muzyczno – woklany na terenie Powiatu Kępińskiego, o którym niejednokrotnie, pochlebnie mówiło Jury konkursowe pragniemy zapewnić o kontynuacji tej inicjatywy – następny konkurs już za rok.

Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Kępno

Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Kępno

Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Kępno

Konkurs Piosenki - Kępno, Big Cyc

Konkurs Piosenki - Kępno, Mazurkiewicz

konkurs-piosenki-kepno-9

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Forum Społeczno Gospodarcze - Kępno
Szczęsny: Psikus sabotował powstanie ZZO Olszowa

27 października 2014 r. odbyła się konferencja prasowa KWW "Forum Społeczno-Gospodarcze" w Kępnie. Tematem było głównie odniesienie się do wypowiedzi...

Zamknij