Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kolizyjny weekend

Miniony weekend był niezwykle kolizyjny. Z uwagi na zmienne warunki pogodowe, opady deszczu i zamglenia policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

15 listopada br. w miejscowości Chojęcin Parcele doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, po dojechaniu na miejsce zdarzenia ustalili, że samochód jest pusty. Wewnątrz zostały jednak kluczyki o komplet dokumentów, wraz z dowodem rejestracyjnym, prawem jazdy i dowodem osobistym wystawionym na 26-letniego mężczyznę z okolic Sycowa.
Mężczyznę, właściciela pojazdu, ustalono jeszcze tego samego dnia. Tłumaczył, że zostawił auto, bo poszedł szukać pomocy. Był trzeźwy. Otrzymał wysoki mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

14 listopada br. koło godz. 14.00 doszło do  zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Świbie. Osobowy opel dachował, a następnie wpadł do rowu. Kierowca wypadł z auta. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowcą opla był 35-latek z gm. Galewice. Nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Wiadomo już, że był trzeźwy. Za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze otrzymał mandat karny

13 listopada br. w godzinach popołudniowych w Trzcinicy doszło do kolizji drogowej. 24-letni mieszkaniec województwa opolskiego, kierujący oplem nie zachował należytej ostrożności i odległości między pojazdami i najechał na tył mana, którym kierował 50-latek z gm. Kępno. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

13 listopada br. w Mroczeniu doszło do kolizji drogowej. 26-letni mężczyzna – obcokrajowiec, przebywający czasowo na terenie woj. opolskiego, kierujący oplem, nie zachował należytej ostrożności na drodze i uderzył w opłotowanie posesji jednego z domów. 26-latek był trzeźwy. Ukarany został mandatem karnym.

13 listopada br. w Baranowie, na skrzyżowaniu drogi nr 11 z drogą w kierunku Baranowa doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia ustalili, że 58-letnie kobieta, mieszkanka gm. Baranów, kierująca hondą, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 37-latkowi kierującemu seatem. Oboje kierowcy byli trzeźwi. 58-latka została ukarana mandatem karnym

Opracowano na podstawie materiałów KPP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
XVII-sesja-bralin10
Sokół Bralin musi oddać boisko gminie

Na środowej sesji Rady Gminy Bralin dyskutowano na temat przyszłości obiektu sportowego, z którego do tej pory korzystał LKS Sokół...

Zamknij