Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kolejarze z wizytą w szkole w Świbie

31 października przedszkolaki oraz uczniowie klas II-III gościły przedstawiciela PKP (Polskich Kolei Państwowych)  Andrzeja Tarasa dyżurnego zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kępnie.

Wizyta ta jest częścią Kampanii Społecznej „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i Żyj”, która ma na celu uświadomienie i uwrażliwienie dzieci na bezpieczne poruszanie się po drogach, szczególnie podczas przejścia lub przejazdu przez tory kolejowe. Zaproszony Gość zainteresował dzieci opowieściami na temat zawodu kolejarza. W ciekawy sposób opowiedział na czym polega praca konduktora, maszynisty, zawiadowcy stacji czy dróżnika. 

wizyta-kolejarza-swiba (1)

Pan kolejarz zaprezentował dzieciom filmiki edukacyjne, pokazujące w jaki sposób należy się zachować na przejeździe kolejowym, a także przybliżył znaki drogowe znajdujące się w pobliżu przejazdów strzeżonych, jak i tych bez zapór i sygnalizacji. Na zakończenie spotkania, dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania Pana kolejarza, za które otrzymały nagrody.

wizyta-kolejarza-swiba (2) wizyta-kolejarza-swiba (3)

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
lotnisko-kepno
Szpital ma już lądowisko

Końca dobiegły prace związane z jedną z najważniejszych inwestycji związanych z kępińskim szpitalem, jego przyszłością, a także właściwą obsługą pacjentów,...

Zamknij