Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kolędowanie przy Żłóbku w Trębaczowie

W niedzielę 11 stycznia 14:00 kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trębaczowie rozbrzmiewał śpiewem najpiękniejszych polskich utworów bożonarodzeniowych.

„Kolędowanie przy Żłóbku Pańskim” jest coroczną tradycją gromadzącą przy szopce wielu parafian w różnym wieku. Tego dnia parafianie wysłuchali także gościnnego występu orkiestry dętej ze Stawu Kaliskiego.

Orkiestra dęta ze Stawu Kaliskiego - kolędowanie w Trębaczowie
Wspólny śpiew prowadzony był przez grupę dzieci i młodzieży przygotowaną przez Amelię Hojczyk – Więcek na zajęciach umuzykalniających odbywających się co tydzień w siedzibie Towarzystwa Sympatyków Trębaczowa. Przy dźwiękach gitary, fletu i pianina młodzież zaprezentowała pastorałkę „Choinek blask” oraz kolędy „Lulajże Jezuniu” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Klaudia Lorek akompaniowała do kolęd „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Przybieżeli do Betlejem”.

Kolędowanie w Trębaczowie
Swoje umiejętności wokalne zaprezentował także parafialny Chór „Świętej Cecylii” pod kierunkiem Tomasza Kruszelnickiego, który wykonał pięć kolęd na cztery głosy z organami i a’cappella. Były to: „Boże Dziecię”, „W górę serca i czoła”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Witaj Jezu ukochany” oraz „Dlaczego dzisiaj”. Podczas wspólnego kolędowania przy Żłóbku Pańskim nie zabrakło także bodaj że najstarszej polskiej kolędy „Anioł pasterzom mówił” oraz „Bóg się rodzi”znanego poety Franciszka Karpińskiego.

Chór św. Cecylii w Trębaczowie - kolędowanie

Całe przedsięwzięcie poprowadził miejscowy organista Tomasz Kruszelnicki, który znany ze swojej nieprzeciętnej wiedzy historycznej przybliżył uczestnikom spotkania pochodzenie i autorów tekstów i melodii wszystkich śpiewanych utworów. 

W niedzielne przedpołudnie wszyscy parafianie podziwiali talent członków orkiestry dętej z miejscowości Staw Kaliski, która na zaproszenie księdza proboszcza od 4 lat odwiedza Trębaczów w okresie bożonarodzeniowym by razem z tutejszą społecznością cieszyć się z Narodzenia Jezusa Chrystusa. Grupa swoją obecnością uświetniła dwie Msze święte oraz po każdej z nich dała krótki koncert. Oprócz tradycyjnych polskich kolęd można był usłyszeć zagraniczne utwory takie jak „White Christmas”, „Jingle Bells” i „Let it Snow”.

„Kolędowanie przy Żłóbku Pańskim” to doskonały sposób na podtrzymywanie staropolskiej tradycji śpiewania kolęd i przekazywania jej następnym pokoleniom. Jest to także okazja do wspólnotowego wyznawania wiary w nowonarodzonego Zbawiciela.
Po tak udanym kolędowaniu, jakie miało miejsce w Trębaczowie, wszyscy jego uczestnicy już czekają na kolejne spotkanie przy Żłóbku Pańskim.

Kolędowanie w Trębaczowie

Opracowano na podstawie materiałów UG Perzów.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Akademia CUP Ostrzeszów 2015
LKS „Sokół” Bralin na Akademii CUP

11 stycznia 2015 br. w Ostrzeszowie odbył się turniej pn. AKADEMIA CUP 2015. W turnieju wystąpiło 6 drużyn dzieci rocznika...

Zamknij