Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Tylko trzy klasy I w gminie Kępno

Nowa reforma szkolnictwa znosi obowiązek uczęszczania dzieci sześcioletnich do pierwszych klas, co powoduje spore zamieszanie organizacyjne we wszystkich szkołach i przedszkolach w Polsce.

Jak się okazuje większość rodziców deklaruje pozostawienie dzieci w oddziałach 5-letnich i większość dzieci z pierwszych klas będzie kontynuowało naukę w drugich klasach w następnym roku szkolnym. W tej sytuacji bardzo zmniejszy się ilość klas pierwszych a przedszkola zostaną przepełnione.

W gminie Kępno prawdopodobnie zostaną utworzone tylko 3 klasy pierwsze.

Szacujemy, że od 1 września będziemy mieli w I klasach około 65 dzieci. To są trzy oddziały klas I. Według naszych danych będzie to jeden oddział w SP nr 1, jeden w SP nr 3 i jeden na terenie wiejskim. Trudno teraz wskazać, w której szkole. Oddział klas I w szkole na terenie miejskim, tworzy się, gdy jest nie mniej niż 11 dzieci, a na terenie wiejskim, nie mniej niż 7 dzieci. Mamy więc sytuację, że w kilku podstawówkach na terenie wiejskim nie będzie klas I – powiedziała Małgorzata Frala-Kędzior, naczelnik Wydziału Oświaty UMiG Kępno.

W gminie Kępno tylko 12,08% dzieci sześcioletnich rodzice deklarują wysłanie do klasy pierwszej. Czas na podjęcie ostatecznej decyzji rodzice mają do końca marca.

Dokładna sytuacja odnośnie szkolnictwa w gminie Kępno została zaprezentowana  poniższych tabelach.

Gmina Kępno - reforma szkolnictwa Gmina Kępno - reforma szkolnictwa Gmina Kępno - reforma szkolnictwa Gmina Kępno - reforma szkolnictwa Gmina Kępno - reforma szkolnictwaGmina Kępno - reforma szkolnictwaGmina Kępno - reforma szkolnictwaGmina Kępno - reforma szkolnictwaGmina Kępno - reforma szkolnictwaGmina Kępno - reforma szkolnictwa

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kino za Rogiem - repertuar na marzec
Nowy repertuar Kina za Rogiem

Kino za Rogiem zaprasza w marcu na nowy repertuar filmowy.

Zamknij