Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kino pod gwiazdami w Grębaninie

Nieoczekiwanie wysoką frekwencją cieszyła się projekcja francuskiego komediodramatu pt. „Nietykalni” która miała miejsce w piątkowy wieczór, 22 maja, na boisku sportowym w Grębaninie.

Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli członkowie rady sołeckiej. To historyczne wydarzenie dla miejscowych, ponieważ nigdy w przeszłości seanse filmowe nie odbywały się pod przysłowiową chmurką. Jak mówią starsi mieszkańcy dawniej do wsi docierało ruchome kino, ale filmy wyświetlane były w nieistniejącej już sali strażackiej, która mieściła się naprzeciwko kościoła.

kino pod gwiazdami - Grębanin

Organizatorzy oprócz darmowego wejścia serwowali wszystkim widzom darmowy popcorn oraz drobne upominki. Zadbali również o stronę formalnoprawną projekcji uzyskując stosowne zezwolenia. Widać, że wspólne oglądanie filmów buduje wspólnotę i umacnia więzi. Zachęceni frekwencją zapewniają, że filmy będą wyświetlane co miesiąc, aż do września. Już w czerwcu można będzie obejrzeć polską produkcję pt. „Bogowie” to film mówiący o życiu kardiochirurga Zbigniewa Religi, który jako pierwszy przeprowadził operację przeszczepu serca. Natomiast na lipiec planowana jest projekcja sensacyjnego filmu „Jack Strong” opowiadającego jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich. To film oparty na wydarzeniach autentycznych związanych z postacią Ryszarda Kuklińskiego.

Kino pod gwiazdami - Grębanin1

Jak można zauważyć mieszkańcy Grębanina to zgrana społeczność, która bierze sprawy w swoje ręce. Przykładem tego mogą być działania związane z utrzymaniem szkoły, czy też zorganizowanie transportu 20 ton jabłek dla mieszkańców wspólnoty z programu EMBARGO.

Kino pod gwiazdami - Grebanin

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
25-lecie Samorządu Terytorialnego
25 lat samorządu w Kępnie

W minioną niedzielę na kępińskim Rynku odbyła się uroczystość z okazji 25 - lecia Samorządu Terytorialnego. Wzięli w niej udział...

Zamknij