Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kino za Rogiem w Kępnie

26. września br. w Kępińskim Ośrodku Kultury uroczyście otwarto „Kino za Rogiem”.

Kino za Rogiem to inicjatywa Grzegorza Molewskiego – twórcy Telewizji Kino Polska oraz nowatorskiego projektu KinoRP, (zajmującego się cyfrową rekonstrukcją kanonu polskiego kina).

Kino za Rogiem w KępnieKoordynatorem projektu jest Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Na uroczystości obecny był prezes zarządu Stefan Kamiński.

Kino za Rogiem w KępnieIdeą Kina za Rogiem jest stworzenie małych, społecznościowych kin w całej Polsce. W większych miastach mają być alternatywą wobec dużych kin prezentującą filmy, które rzadko lub wcale nie trafiają do multipleksów. Natomiast w małych społecznościach mają promować kulturę filmową ułatwiając do niej dostęp w bardzo dobrej jakości. Dodatkowym atutem tych małych, przyjacielskich kin jest możliwość wyboru repertuaru przez widzów.

kino-kepno-3Takie miejsce dla miłośników sztuki filmowej powstało właśnie w KOK-u. Uroczystość otwarła dyrektor ośrodka – Justyna Hołub-Rojkiewicz. Przecięcia wstęgi, a właściwie taśmy filmowej dokonali: burmistrz Kępna – Aniela Kempa, przewodniczący rady miasta: Krzysztof Dąbrowski, inicjator „Kina za Rogiem” Grzegorz Molewski, Prezes Zarządu KIGEiT Stefan Kamiński oraz dyrektor KOK-u Justyna Hołub-Rojkiewicz.

Kino za Rogiem w KępnieChcieliśmy wyjść z taką propozycją kulturalną, która w jakiś sposób odrodziła by tradycję kina w Kępnie – mówiła Justyna Rotkiewicz – Chcielibyśmy, aby oprócz seansów filmowych spotykali się tutaj ludzie którzy kochają kino, chcą poszerzać swoje horyzonty filmowe oraz dyskutować o filmie. Przy okazji seansów myślimy o tym aby organizować spotkania z twórcami, reżyserami, aktorami. Chcemy wyjść z ofertą do szkół. Jednak nie nastawiamy się na komercję. Bilety kinowe nie będą droższe niż 5 zł. – kontynuowała.

Kino za Rogiem w KępnieAnimatorem kępińskiego Kina za Rogiem jest Grzegorz Leks (absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego). Aktualny repertuar będzie umieszczany na stronie KOK-u: http://www.kok-kepno.org/ , w zakładce Kino za Rogiem.

Pierwszym filmem wyświetlonym w kępińskim Kinie za Rogiem był dramat Macieja Pieprzycy pt.: Chce się żyć.

Kino za Rogiem w KępnieKino za Rogiem w KępnieKino za Rogiem w KępnieKino za Rogiem w KępnieKino za Rogiem w Kępnie

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Stare fotografie - Kępno
Stare fotografie Kępna pilnie poszukiwane!

Gmina Kępno zamierza wydać album "Historia Kępna w fotografii zaklęta". Zamieszczone w nim będą stare fotografie Kępna i okolic z...

Zamknij