Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kiedy Pan znowu do nas przyjedzie ?

To pytanie, zadawane przez najmłodszych, przewijało się 15 maja br. w filiach Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, gdzie odbyły się spotkania z autorem pełnych humoru książek dla dzieci, Marcinem Pałaszem.

Wzięli w nich udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszowie i Mikorzynie.
Książki Marcina Pałasza bawią i to nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Takie też było spotkanie z pisarzem, pełne rozbawienia i śmiechu najmłodszych, zwłaszcza podczas opowieści o próbach napisania horroru, z którego ostatecznie wyszła komedia. Autor opowiadał o swoich książkach, mówił o tym, co jest inspiracją do ich tworzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć opowieści dotyczących historii przyjaźni ze swoim psem Elfem, który stał się bohaterem kilku wydanych książek, w tym lektury szkolnej „Sposób na Elfa”. Powieść ta otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012, natomiast w 2013 otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

IMG_0009 (Copy) IMG_0030 (Copy)
Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i pełnej śmiechu atmosferze. Dzieci zadawały także mnóstwo pytań, na które gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie autor podpisywał swoje książki i rysunki, które uczestnicy przygotowali specjalnie na tą okazję. Kolejka do podpisów była całkiem spora, a radość dzieci utwierdziła nas w przekonaniu, że warto dla nich organizować podobne wydarzenia.
Spotkania zorganizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa, zadanie „Co czytali moi rodzice?”

Magdalena Wieczorek

IMG_0013 (Copy) IMG_0060 (Copy)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
ARiMR - logo
Wydłużono termin składania wniosków

14 maja br. Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie upoważniające państwa członkowskie UE do przedłużenia w 2018 r. terminu składania wniosków o...

Zamknij