Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Zaproszenie do udziału w konkursie

Związek  Harcerstwa Polskiego Hufiec Kępno oraz Samorządowa Biblioteka Publiczna zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Recytatorskim Strofy o Ojczyźnie „Patrząc na biało-czerwoną”

REGULAMIN
Konkurs Recytatorski Strofy o Ojczyźnie „ Patrząc na biało-czerwoną” ma na celu edukację i upowszechnianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na tematy o charakterze patriotycznym. Barwami Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z Konstytucją RP, są kolory biały i czerwony. Jakie były historyczne losy naszej flagi i godła, to sprawa na tyle ważna dla wychowania obywatelskiego społeczeństwa, że postanowiliśmy uczcić ten fakt, poszukać poezji i prozy mówiącej o barwach i godle. Chcemy w ten sposób włączyć dzieci i młodzież w proces poznawania historii i roli jaką odgrywają flagi, sztandary i godła. Znajdują się przy Nas w czasie obchodów rocznic, mają swoje honorowe miejsce w urzędach, szkołach, kościołach, muzeach i na cmentarzach. Co takiego tkwi w narodzie, że z takim pietyzmem i szacunkiem broni honoru swych barw. Nie będzie to tylko wydarzeniem artystycznym, mamy zamiar zachęcić uczestników, ich rodziców i kolegów do przypomnienia o fladze przy okazji ważnych dla Naszego Kraju obchodów Święta Flagi / 2 maja 2016 / i Narodowego Święta Niepodległości / 11 listopada 2016 /. Chcemy, aby w tych dniach przekazali miniaturę flagi uczestniczącym w uroczystościach dzieciom, młodzieży i dorosłym. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to w istotny sposób na wzrost świadomości narodowej i patriotyzmu, który ma niebagatelne znaczenie w życiu każdego Polaka.

Konkurs ma na celu propagowanie poezji i prozy mówiącej o zdarzeniach patriotycznych, doskonalenie warsztatu recytatorskiego, naukę prezentacji na szerokim forum, kształtowanie pozytywnych cech charakteru, umiłowanie Ojczyzny.

Uczestnicy dzielą się na cztery kategorie:
– klasy I-III szkoły podstawowej,
– klasy IV- VI szkoły podstawowej,
– gimnazja,
– szkoły ponadgimnazjalne.

KAŻDY UCZESTNIK PRZYGOTOWUJE DWIE PREZENTACJE – DO 10 MIN. ŁĄCZNIE.

Uczestnicy Konkursu i opiekunowie otrzymują dyplomy, zwycięzcy – nagrody ufundowane przez Gminy i Starostwo Powiatowe w Kępnie. Głównym wspierającym zadanie jest Gmina Kępno.

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ DNIA 18.05.2016 roku, o godzinie 10.00 w sali Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie – wieloletniego współorganizatora imprezy.

Zgłoszenia pisemne proszę przesyłać na adres :
Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, ul. Kościuszki 7,
63-600 Kępno, do dnia 16.05.2016 roku, do godz. 15.00.
ZAPRASZAMY !!!

                                                               Komendant Hufca ZHP Kępno

                                                                   hm. WIKTOR GRUSZKA
                                                                      kepno@zhp.wlkp.pl

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wieczornica na cześć Jana Pawła II w Laskach
Laski: Wieczornica na cześć Jana Pawła II

17 kwietnia 2016 r. w sali OSP w Laskach odbyła się wieczornica poświęcona rocznicy śmierci Patrona Zespołu Szkół w Laskach...

Zamknij