Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: “Szekspir XXI wieku” w bibliotece

W 2016 r. cały świat obchodzi Rok Williama Szekspira, wszechstronnego i lubianego autora dramatów, komedii i wierszy. Włączając się w światowe obchody 400. rocznicy śmierci dramatopisarza nauczyciele bibliotekarze z bibliotek szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu i kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej: panie Iwona Jany, Małgorzata Kacprzak i Paulina Pacyna-Dawid oraz panie Anna Wróblewska i Stefania Brzezińska-Michalska, ogłosiły konkurs plastyczny na wykonanie dowolną techniką artystyczną projektu okładki do wybranego dzieła Williama Szekspira.

biblioteka-kepno-powiat-2Jest to już VI edycja powiatowego konkursu plastycznego dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Kępińskiego.

biblioteka-kepno-powiat-1W tym roku konkurs nosił tytuł „Szekspir XXI wieku” i miał za zadanie spowodować by młodzież odczytała na nowo przesłanie moralne zawarte w dziełach Szekspira oraz propagowanie i rozwijanie czytelnictwa. W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu, którzy łącznie wykonali 21 prac. Komisja konkursowa w składzie: panie Anna Juszczak, Monika Jańska i pan Wiesław Walas biorąc pod uwagę ciekawe i nowatorskie przedstawienie tematu oraz oryginalną formę wyłoniło
3 laureatów oraz wyróżniło 6 prac.

Nagrody:
I miejsce zdobył Filip Kozak z LO Nr I,
II miejsce – Ismena Jaros z ZSP Nr 1,
III miejsce – Żaneta Federowicz także z ZSP Nr 1.

Wyróżnienia otrzymali:
Emilia Froń z ZSP Nr 1
Katarzyna Cicharska z ZSP Nr 2
Sandra Cugier z ZSP Nr 2
Mikołaj Garsztkowiak z ZSP Nr 2
Alan Kuchciak z ZSP NR 2
Julia Wróbel z ZSP Nr 2

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 23 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Kępińskiego, pan Marcin Wiśniewski, a następnie wraz z panem Wiesławem Walasem, wręczył ufundowane przez Rady Rodziców szkół ponadgimnazjalnych nagrody i upominki od Starostwa Powiatowego w Kępnie.

biblioteka-kepno-powiat-3W części artystycznej uczniowie z klasy II D Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Pauliny Pacyny-Dawid. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych. Miłym akcentem towarzyszącym gali konkursowej był poczęstunek przygotowany i serwowany przez uczniów z Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 pod opieką pani Beaty Ludwikowskiej.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy laureatom. Dziękujemy także życzliwym osobom i instytucjom, które przyczyniły się do uświetnienia konkursu.

biblioteka-kepno-powiat-1 biblioteka-kepno-powiat-4 biblioteka-kepno-powiat-5

PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu Filia w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Witold Jankowski
Apel Starosty Kępińskiego

Apel Starosty Kępińskiego o zaniechanie spalania odpadów w kotłowniach. W związku z trwającym obecnie sezonem grzewczym, a także napływającymi licznymi...

Zamknij