Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Sukcesy Studia Tańca Retro

W Wołczyńskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna edycja Turnieju Tańca „Klasufka Taneczna”, ale był to zarazem I Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej. Tegoroczny konkurs był więc mieszanką tańców towarzyskich z jakże pięknymi tańcami ludowymi.

Na parkiecie Domu Kultury królowały oberek, polka, kujawiak i krakowiak. Ale można było podziwiać również walc angielski, sambę, cha-cha, jive i quickstep. Brały w nim również udział pary ze Studia Tańca Retro działającego przy Kepińskim Ośrodku Kultury i uzyskały następujące lokaty:

W kategorii do lat 7 – I miejsca wywalczyli:
Łukasz Gola, Martyna Grochalska , Mateusz Jendryca, Aleksandra Junczak, Franciszek Sołtysik, Lena Cierpik, Ignacy Matuszek, Paulina Wiśniewska, Oleksiy Steblii, Natalia Łukianowska, Michał Małolepszy, Weronika Przybylska, Wiktoria Przybylska, Julita Jabłońska, Zuzia Sułkowska, Maja Borusiewicz
W kategorii 12-13 lat II miejsca wywalczyła para Romek Fabian i Hanna Lewek

Wcześniej pary wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Studia Tańca Gemar z Wrocławia i osiągnęły następujące miejsca:
W kategorii pow. 15 lat w klasie E para Bartłomiej Ćwikła i Anna Drobina w tańcach standardowych i w tańcach latynoamerykańskich uplasowali się na podium zdobywając III miejsce.
W kategorii 10-11 lat para Piotr Rymarz i Daria Dobrzyńska zdobyli I miejsce.

Ostatni Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w tym sezonie odbył się 17 czerwca w Opolu na którym to para Piotr Rymarz i Daria Dobrzyńska zajęli wysokie I miejsce.
                                                                                            Gratulujemy

KOK w Kępnie

IMG_3268

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
mikorzyn
Mikorzyn: Tzw „Droga na Świtoń” zostanie wybudowana

Gmina Kępno podpisała umowę z Kępińskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa dróg na terenie Gminy Kępno –...

Zamknij