Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Strażacy podsumowali 2015 rok

Jak co roku KP Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie podsumowała miniony okres na uroczystej naradzie z udziałem zaproszonych gości. Oficjalnie przekazano też jednostce nowy samochód.

Komendant KPPSP w Kępnie Wojciech Grabarek

Spotkanie rozpoczął  bryg.  Wojciech Grabarek – Komendant Powiatowy PSP w Kępnie od powitania gości i sprawozdania z działalności poszczególnych komórek organizacyjnych komendy. Podkreślił, że w minionym roku w powiecie kępińskim strażacy odnotowali 793 zdarzeń (234 pożary i 514 miejscowe zagrożenia i aż 45 fałszywe alarmy). Z dość niepokojąca jest najwyższa średnia powierzchnia pożarów w województwie wielkopolskim – jak wyjaśnił komendant spowodowana zawyżeniem wyniku przez jeden bardzo duży pożar w Proszowie.

Więcej statystyk znajduje się w prezentacji na filmie video:

Brygadier Wojciech Grabarek omówił również zrealizowane inwestycje (m. in nabycie dwóch samochodów) i podziękował gościom za okazywaną pomoc. Przedstawił również plany jednostki na rozpoczęty rok.

Z zaproszonych gości głos zabrali bryg. Paweł Pohl, starosta Witold Jankowski i przedstawicielka poseł Andżeliki Możdżanowskiej.  Doceniali oni pracę Komendy Powiatowej PSP w Kępnie i dziękowali za współpracę.

Zaproszeni goście przybyli na uroczystą naradę:

- Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu – Naczelnik Wydziału Informatyki i Łączności bryg. Paweł Pohl,
- Starosta Powiatu Kępińskiego Witold Jankowski,
- Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński,
- Dyrektor Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach Iwo Gałecki,
- Nadleśniczy Nadleśnictwa Syców Józef Szymański,
- Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus,
- Wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak,
- Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis,
- Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik,
- Wójt Gminy Rychtal Czesław Balcerzak,
- Wójt Gminy Perzów Danuta Froń,
- Komendant Powiatowy Policji w Kępnie Waldemar Tyrański,
- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Iwona Rataj,
- Tadeusz Hojeński,
- kadra kierownicza, przedstawiciele związków oraz funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KP PSP w Kępnie.

Przekazanie nowego samochodu strażackiego

Po zakończeniu wystąpień wszyscy udali się do garażu, w którym dokonano uroczystego przekazania nowego samochodu. Mikrobus Ford Tourneo Custom został zakupiony przez KWPSP w Poznaniu przy udziale środków unijnych. Jego całkowity koszt wyniósł 155 tys. zł. Miano dokonać poświęcenia pojazdu, ale z racji nieobecności kapelana przekazanie odbyło się bez tej ceremonii.

Samochód KPPSP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Krzysztof Godek - asystent burmistrza
Walentynki: Dziewczyno! Nie zostawiaj chłopaka na lodzie!

Asystent burmistrza Krzysztof Godek poinformował o miłym prezencie dla par zaplanowanym na walentynki. Do zdobycia jest darmowy godzinny wstęp na...

Zamknij