Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Skwer barw i zapachów otwarty

1 czerwca w Kępnie uroczyście otwarto skwer przy ul. Spółdzielczej. To miejsce łączące plac zabaw ze ścieżką dydaktyczną, ławkami, stołem szachowym i innymi elementami które umożliwią mieszkańcom odpoczynek i rekreację.

skwer-spoldzielcza-10

skwer-spoldzielcza-17 skwer-spoldzielcza-18Na otwarcie przybyli przedstawiciele UMiG w Kępnie na czele z burmistrzem Piotrem Psikusem, radni przedstawiciele jednostek organizacyjnych w gminie oraz osoby, które przyczyniły się do wykonania tej inwestycji. Nie zabrakło także dzieci z rodzicami i dziadkami oraz przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kępnie.

skwer-spoldzielcza-5Szczególne podziękowania burmistrz złożył radnej Alicji Młot, która zgłosiła projekt w ramach budżetu obywatelskiego oraz nauczycielce przyrody w SP Nr 1 Iwonie Rubiszewskiej, która przyczyniła się do stworzenia ścieżki dydaktycznej.

Od trzech lat w samorządzie, od 2015 roku funkcjonuje budżet obywatelski. W ramach tego budżetu radna z tego terenu Pani Alicja Młot dokonała rzeczy niebywałej bo zebrała 15% głosów, by w ramach Budżetu Obywatelskiego powstał ten skwer. (…) Pozyskane zostały środki, dzięki którym mogliśmy przystąpić do realizacji inwestycji. To co widzimy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Ten piękny obiekt jest podzielony na kilka sektorów. Sektor wypoczynkowy, rekreacyjny, zabawowy dla najmłodszych, w pełni ogrodzony, ze specjalną bezpieczną nawierzchnią, sektor ze ścieżką dydaktyczną i sektor dla seniorów. - powiedział burmistrz.

skwer-spoldzielcza-6Włodarz zapowiedział wybudowanie w najbliższych latach  podobnych skwerów przy ul. Walki Młodych i Alejach Marcinkowskiego.

Koszt tej inwestycji to ponad 500 tys zł., jednak część środków pochodziło z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
chiny-kepno-2
Kępno: Andrzej Kaczmarek opowiadał o Chinach

2 czerwca w Samorządowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Kaczmarkiem, inżynierem przebywającym w Chinach 7 lat, który...

Zamknij