Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: „Senator z ludźmi i dla ludzi”

„Senator z ludźmi i dla ludzi” w Kępnie

Program „Rodzina 500 plus”, przywrócenie obowiązku szkolnego dla dzieci siedmioletnich oraz likwidacja gimnazjów to najczęściej chwalone przez kępnian zmiany wprowadzane przez rząd premier Beaty Szydło. Rozmowy z mieszkańcami tego miasta były możliwe dzięki realizacji projektu „Senator z ludźmi i dla ludzi”.

Tym razem asystenci senatora Łukasza Mikołajczyka – Alicja Śniegocka, Aneta Rabiega, Karolina Winiecka i Dawid Korzeniewski – rozmawiali z mieszkańcami powiatu kępińskiego.

kepno-senator-mikolajczyk-4- W kampanii wyborczej bardzo często zwracałem uwagę, że chcę być senatorem, który spotyka się z mieszkańcami i z nimi rozmawia. Teraz moja zasada „Z ludźmi i dla ludzi” funkcjonuje w praktyce. Podczas krótkich spotkań i wymiany zdań chcę uzyskać sugestie i propozycje obywateli dotyczące podejmowanych działań – poinformował Łukasz Mikołajczyk, senator RP.

kepno-senator-mikolajczyk-2W czasie rozmów pojawiał się również temat rolnictwa i ochrony polskiej ziemi.
Rząd premier Beaty Szydło dotrzymał słowa. Projekt dotyczący polskiej ziemi był jednym ze sztandarowych haseł wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Przyjęte regulacje przybliżają Polskę do europejskich standardów. Pod względem restrykcyjności niektórych zapisów i tak jesteśmy za Niemcami i Francją, gdzie państwo mocno ingeruje i kontroluje obrót gruntami.

kepno-senator-mikolajczyk-5- Bardzo się cieszę z realizacji tego projektu oraz pozytywnego odbioru kępnian. Znam różne oblicza działalności publicznej i politycznej. Na co dzień wiele rozmawiam z obywatelami i pracuję dla ich dobra. Wciąż odnoszę wrażenie, że to zaledwie kropla w morzu potrzeb, dlatego z entuzjazmem podejmuję wszelkie inicjatywy i wykorzystuję każde sposobności mogące jeszcze bardziej zacieśnić współpracę z moimi wyborcami. Dziękuję za słowa poparcia i cenne wskazówki. W czasie kampanii wyborczej powtarzałem, że chcę być „z ludźmi i dla ludzi” i konsekwentnie słowa dotrzymuję – dodał senator Mikołajczyk.

kepno-senator-mikolajczyk-3kepno-senator-mikolajczyk-1

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
nestle-olszowa
Olszowa: Wygrali ogólnopolski konkurs

Olszowa w gminie Kępno wygrała w ogólnopolskim konkursie NestlepoRusza Polskę. Nagrodą jest wybudowanie siłowni w plenerze. Konkurs trwał od 5.04...

Zamknij