Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Relacja ze spotkania z Jankiem Melą

W ramach projektu „Świat jest książką”, realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, 16 listopada 2018 r., gościem kępińskiej biblioteki był Jan Mela.

biblioteka_kepno_jan_Mela_16.11.2018 (1) biblioteka_kepno_jan_Mela_16.11.2018 (4)To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w Polsce – najmłodszy w historii zdobywca biegunów i pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Na spotkanie , które dzięki gościnności dyrektor Romy Muszyńskiej odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1, przyszło prawie 100 osób w różnym wieku.

biblioteka_kepno_jan_Mela_16.11.2018 (5)Jan Mela w wieku 13 lat, w wyniku porażenia prądem, stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Po długiej i bolesnej rehabilitacji, dostał propozycję udziału w wyprawie na bieguny od Marka Kamińskiego. Po pół roku intensywnych treningów, w różnych ośrodkach sportowych, wyruszyli na ekspedycję.
Dzięki fundacji Anny Dymnej „Mimo woli” wziął udział w wyprawie na Kilimandżaro, najwyższy szczyt Afryki, a później zdobywa Elbrus. Kiedy pojawiła się możliwość udziału w Maratonie Nowojorskim, pomyślał „Czemu nie spróbować?”. Dla osób poszkodowanych w wypadkach i potrzebujących protezy, założył w 2008 r. fundację „Poza horyzonty”
Podczas spotkania Janek Mela opowiadał o swoich najbardziej bolesnych i intymnych szczegółach z życia osobistego, o tragicznym wypadku i swojej niepełnosprawności, która w początkowym okresie była dla niego olbrzymim problemem. Dzięki wsparciu rodziny i najbliższych przyjaciół stopniowo wracał mu życiowy optymizm. Na swej drodze spotkał wiele osób, które zmieniły jego życie na lepsze. Dzięki ich wsparciu stara się nie poddawać i doceniać życie. Jego największe pasje to podróże i fotografowanie. Podróżując uczy się pokory, a każdy z nas ma wewnętrzną siłę by przezwyciężyć to co wydaje się niemożliwe.
Na zakończenie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

biblioteka_kepno_jan_Mela_16.11.2018 (8) biblioteka_kepno_jan_Mela_16.11.2018 (9) biblioteka_kepno_jan_Mela_16.11.2018 (11)

Updated: 20 listopada 2018 — 10:06
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
1. DSCN1584
Laski: Pierwszy etap przebudowy z rozbudową przedszkola

Zakończył się pierwszy etap przebudowy z rozbudową przedszkola w Laskach. W ramach tego etapu wykonano roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty...

Zamknij