Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Potrącił rowerzystę i uciekł

W piątkowe popołudnie, do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zgłosił się mężczyzna – rowerzysta, który został potrącony na ulicy Przemysłowej w Kępnie. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, zostawił na nim jednak tablicę rejestracyjną.

19 lutego br. w godzinach popołudniowych oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Kępnie, na ul. Przemysłowej. Samochód osobowy, nieznanej marki, wyjeżdżając z terenu posesji na drogę główną potrącił rowerzystę – 33-latka z gm. Kępno. Ten, w następstwie uderzenia, upadł na jezdnię.Kierujący samochodem nie zatrzymał się i nie udzielił niezbędnej pomocy.Na miejscu zdarzenia zostawił jednak tablicę rejestracyjną.

Już w kilka minut po zgłoszeniu zdarzenia policjanci wiedzieli, do kogo należy pojazd. Patrol policji, który ustalał szczegóły zdarzenia, odnalazł 18-latka z gm. Baranów, który był sprawcą tego zdarzenia. 18-latek był bardzo zaskoczony wizytą policji. Twierdził, że nie widział żadnego rowerzysty, nic nie wie o potrąceniu. Nastolatek, kierujący volkswagenem, już złożył szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. Został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie oraz na zawartość środków odurzających we krwi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Od poczynionych w jego trakcie ustaleń będzie zależeć treść zarzutów, jakie ostatecznie usłyszy młody kierowca.

źródło: KPP Kępno

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
XIII Turniej Tenisa Stołowego Sołectw Gminy Łęka Opatowska o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy
Trzebień: Sołecki turniej tenisa stołowego

20 lutego 2016 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu odbył się XIII Turniej Tenisa Stołowego Sołectw Gminy Łęka...

Zamknij