Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Podpisali strategiczną umowę

Gmina Kępno jest czwartym co do wielkości udziałowcem w Spółce Oświetlenie Uliczne i Drogowe. 11 stycznia w siedzibie spółki w Kaliszu podpisana została umowa o przekazaniu wkładu pieniężnego w wysokości 1 600 000 złotych. To pozwoli na przeprowadzenie kompleksowych inwestycji oraz oszczędności – 23 procent w samych zadaniach i ponad 60 procent w zużyciu energii elektrycznej.

2W 20-letniej historii spółki to najwyższy zapis w jednej umowie pochodzący od samorządu. Do tej pory rekordową kwotą był 1 000 000 złotych. Spośród 105 samorządów Miasto i Gmina Kępno jest czwartym co do wielkości udziałowcem, zaraz za Kaliszem, Ostrowem Wielkopolskim i Turkiem. Wniesione do udziału 1 600 000 złotych pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych, ekologicznych i ergonomicznych rozwiązań w zakresie budowy nowego oświetlenia.
„Oznacza to również zwiększenie kapitału zakładowego spółki i jednocześnie wielkości udziałów gminy. Ale gmina ma zagwarantowane również obniżenie kosztów inwestycji o 23 procent, bo spółka zadania własne realizuje w kwotach netto” – wyjaśnia Maciej Witczak, prezes zarządu spółki.
Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycję w gminie – budowę, rozbudowę i modernizację oświetlenia. Nowoczesne rozwiązania w pierwszej kolejności zostaną wprowadzone do Kępna, na osiedlu Hanulin i w Krążkowach – tam wymienionych zostanie ponad 170 opraw, a oszczędności z tego tytułu szacowane są na 60 procent.
„Przygotowywaliśmy się do tego zadania od dłuższego czasu. Dobra współpraca z prezesem Maciejem Witczakiem zaowocowała podpisaniem umowy, która stawia gminę wśród najważniejszych udziałowców. To nie jest mała kwota dla gminy na jedno zadanie, biorąc pod uwagę inne inwestycje, jakie realizujemy, ale to rozwiązanie pozwoli nam na budowę nowego oświetlenia nieporównanie taniej niż gdybyśmy sami wykonali to zadanie. Chcemy połączyć inwestycje i poprowadzić je kompleksowo wspólnie z Wodociągami Kępińskimi i Energetyką Cieplną”- powiedział burmistrz Piotr Psikus.
W tym roku prace prowadzone będą na Wojska Polskiego, Lipcowej, Zielonej i 21 Stycznia. Rozpoczną się również na osiedlu Hanulin, Olszowej i Krążkowach. W przyszłym roku nowe oświetlenie powstanie na osiedlu Mściwoja, ulicy Krasickiego, Estkowskiego.

Spółka Oświetlenia Uliczne istnieje od stycznia 1997 roku. Współpracuje ze 109 jednostkami samorządu terytorialnego z województw: wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego.

a

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
SKS 2018
Trzcinica: Szkolny Klub Sportowy 2018

Gmina Trzcinica przystąpiła do projektu „Szkolny Klub Sportowy 2018”, który dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (ze środków...

Zamknij