Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Poczytaj mi mamo… w nosidle!

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza na spotkanie, podczas którego fizjoterapeutka i doradca noszenia dzieci w chuście Hanna Tomalik oraz pracownik Biblioteki – Oddziału dla dzieci i młodzieży, opowiedzą  o tym, jak połączyć bliskość, jaką daje nosidło/chusta z edukacją czytelniczą. Jakie książki wybierać dla najmłodszych, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka oraz w jaki sposób będzie można skorzystać z chusty/nosidła w Bibliotece? Odpowiedź na te i na inne pytania usłyszymy podczas spotkania. Zapraszamy do przyjścia z dziećmi!

plakat jpg

To spotkanie to wyjście naprzeciw rodzicom i opiekunom, którzy mają trudności w korzystaniu z Biblioteki, np. we wniesieniu wózka po schodach albo ograniczoną ruchomość rąk ze względu na konieczność trzymania w nich maluszka. W Bibliotece uruchomiona zostanie bowiem „Biblioteka chustowa” – na czas przebywania w siedzibie Biblioteki rodzice z małymi dziećmi skorzystać będą mogli z chusty lub nosidła, umożliwiających wygodne korzystanie z zasobów wypożyczali i czytelni przy zachowaniu wolnych rąk, podczas gdy maluch będzie odpoczywał blisko rodzica. Chusty i nosidła wypożyczone zostaną Bibliotece przez fizjoterapeutkę, Hannę Tomalik, która też opowie, jak zacząć z nich korzystać.

Dodatkowo podczas spotkania pracownik Biblioteki podpowie, jakie książki czytać dzieciom w poszczególnych etapach ich życia (również niemowlętom!) oraz na co zwrócić uwagę, dbając o dobry rozwój pociech. Czytanie już najmłodszym dzieciom ma bowiem ogromny wpływ na ich dalszy rozwój, o czym przekonamy się 12 stycznia o godz. 17:00 w Bibliotece.

Zapraszamy do przyjścia z dziećmi (w różnym wieku) – na czas prelekcji zajmie się nimi animator!

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN1057
Budżet Gminy Trzcinica na 2018 rok

Dochody budżetu Gminy Trzcinica na 2018 rok zaplanowano w kwocie 23 679 153,01 złotych. Natomiast wydatki zaplanowano w wysokości 27 765 810,01 złotych w...

Zamknij