Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Piotr Psikus: „Dotrzymałem słowa”

Piotr Psikus w nadchodzących Wyborach Samorządowych ponownie powalczy o urząd Burmistrza Miasta i Gminy Kępno – poinformowano na konferencji prasowej KWW Porozumienia Samorządowego w dniu 17 września.


Dotrzymałem słowa – to hasło wyborcze kampanii, ale słowa tak naprawdę dotrzymaliśmy wszyscy, bo nasze miasto Kępno rozwija się bardzo pięknie i bardzo prężnie…jest to zasługa wszystkich mieszkańców oraz wszystkich radnych ciężko pracujących każdego dnia - powiedział prowadzący konferencję Dariusz Hojeński. Obok lidera KWW Porozumienia Samorządowego Piotra Psikusa na konferencji zasiedli: Aleksander Woźniak – pełnomocnik komitetu, Lidia Krowiarz, Bernardetta Solecka, Dorota Kłodnicka oraz Grzegorz Leks. 

IMGP6099

Po wyborach cztery lata temu, Piotr Psikus powracając na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Kępno założył sobie realizację kilku ważnych celów i jak sam przyznał „dotrzymałem słowa”. Było to przede wszystkim odbudowanie pozytywnych relacji z mieszkańcami miasta i gminy – co zaowocowało powołaniem organizacji doradczych takich jak: Rada Sportu, Rada Muzeum, Rada Seniorów oraz uchwalono i wdrożono w życie konsultacje społeczne. Burmistrz przyznał, że sukcesem było również stworzenie funduszu obywatelskiego, dzięki któremu udało się zrealizować wiele inwestycji zaproponowanych przez mieszkańców.

IMGP6113
Powiedziałem że doprowadzę do reaktywacji Kina Sokolnia – dotrzymałem słowa – jest kino. Powiedziałem na spotkaniu z mieszkańcami Olszowy, że jak zostanę ponownie wybrany to doprowadzę do budowy drogi Olszowa – Kierzno – dotrzymałem słowa. Postawiłem sobie za cel uruchomienie mieszkań w Kępnie. Nawiązana została w tym celu współpraca z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Za kilka dni oddamy do użytku 36 mieszkań – dotrzymałem słowa, są mieszkania. Najważniejsza inwestycja, o której nie tylko ja mówiłem cztery lata temu, że doprowadzę do budowy krytej pływalni w Kępnie – doprowadziłem do jej budowy, staje się ona powoli rzeczywistością – dotrzymałem słowa danego mieszkańcom Miasta i Gminy Kępno - mówił Piotr Psikus. Jestem człowiekiem, który dotrzymuje raz danego słowa, doprowadzając do realizacji tych inwestycji, które w swoim programie wyborczym cztery lata temu założyłem - dodał.
Burmistrz Miasta i Gminy Kępno podkreślił, że przez ostatnie cztery lata Samorząd Kępiński pracował bardzo prężnie. Oprócz wyżej wymienionych inwestycji, zrealizowano jeszcze wiele innych, m. in. pobudowano boiska, odnowiono szkoły i przedszkola, przybyło również ponad 36 km dróg asfaltowych. Piotr Psikus przyznał, że nie wszystko jeszcze udało się zrealizować, ale pragnie aby założone przedsięwzięcia były kontynuowane.IMGP6102 Dodał również, że bardzo ważną sprawą jest zatrzymanie młodych mieszkańców w mieście i gminie Kępno. Stać się tak może niewątpliwie po przez realizację wyżej wymienionych inwestycji.
Tak jak dotrzymałem słowa realizując swoje plany wyborcze, mówiąc o nich w kampanii w 2014 roku, tak zobowiązuję się dotrzymać słowa jeżeli mieszkańcy miasta i gminy Kępno ponownie mi zaufają i wybiorą na kolejną kadencję – będę dotrzymywał słowa  – zapewnił Piotr Psikus.

Do wyborów został miesiąc, w tym czasie KWW Porozumie nie Samorządowe będzie informowało mieszkańców o swoich planach na najbliższą kadencję. 

 IMGP6110

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niepodlega
Trzcinica: Szkoła Podstawowa w Programie „Niepodległa”

Ogólnopolski Program Wieloletni „Niepodległa” na lata 2017-2021 łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości....

Zamknij